Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych w Opolu. Zobacz...

  Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych w Opolu. Zobacz umiejętności naszych mundurowych [DUŻO ZDJĘĆ]

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych w Opolu.
  1/140
  przejdź do galerii

  Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych w Opolu. ©Sławomir Draguła

  Dynamiczne pokazy zatrzymania terrorystów, odbicia zakładników czy obezwładniania agresywnych osób - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali opolscy policjanci na Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych.


  - Najbardziej podobała mi się wspinaczka po drabinie, byłam bardzo wysoko i się nie bałam - mówi 6-letnia Wiktoria Zaporowska, która razem z mamą i tatą odwiedziła w sobotę Błonia Politechniki Opolskiej, gdzie zorganizowano Piknik Niepodległościowy Służb Mundurowych. Specjalną drabinkę kilkanaście metrów nad ziemią rozwiesili strażacy i każde chętne dziecko mogło się po niej wspiąć i zjechać po linie.

  Natomiast pani Cecylii Marciniak z Opola najbardziej przypadli do gustu wszyscy panowie, którzy przechadzali się po błoniach w mundurach.

  - Mam 81 lat, ale na wojskowych zawsze lubię popatrzeć - uśmiecha się opolanka. - Zresztą mój mąż był żołnierzem. Pierwszy raz w życiu zobaczyłam go właśnie w mundurze.

  Zobacz galerię

  Sobotnia impreza została zorganizowana przez opolski urząd wojewódzki 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

  - Po pierwsze chcemy się nacieszyć naszymi służbami mundurowymi, które dbają na co dzień o bezpieczeństwo Polaków, a po drugie pokazać ich profesjonalizm, ich poświęcenie - mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolska. - W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia niepodległości, a tę niepodległość mamy m.in. dzięki takim właśnie formacjom.

  Na Błoniach Politechniki Opolskiej prezentowało się 19 służb mundurowych - w tym Straż Pożarna, Straż Graniczna, 10 Opolska Brygada Logistyczna, 1 Pułk Saperów z Brzegu, Służba Więzienna, czy Państwowa Straż Łowiecka.

  Np. funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu pokazali metody związane z ochroną VIP-ów oraz obezwładnianiem agresywnych osób. Natomiast antyterroryści pokazali, w jaki sposób radzą sobie z bandytami, którzy przygotowali atak terrorystyczny.

  Mundurowi przygotowali także pokazy ratownictwa drogowego, jazdy kawaleryjskiej oraz wypieku chleba z wojskowej piekarni polowej, nie zabrakło też pysznej grochówki i tortu z okazji 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, który kroiła i rozdawała m.in. wicewojewoda Violetta Porowska.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo