Piłka nożna. Odra Opole zaaplikowała 6 bramek ekipie z Czańca

Dawid Wolny ustrzelił hat tricka dla Odry Opole.
Dawid Wolny ustrzelił hat tricka dla Odry Opole. Oliwer Kubus
W Opolu lider nie miał litości dla dużo niżej notowanego rywala, a 6-0 to najniższy wymiar kary. Trzy bramki zdobył w ciągu niespełna pół godziny Dawid Wolny.

Goście to, że nie stracili więcej goli zawdzięczają mimo wszystko dobrze radzącemu sobie bramkarzowi Michałowi Majdzie, który kilka razy znakomicie interweniował. To on w cudowny wręcz sposób powstrzymał 28 minucie Marcina Niemczyka, który bardzo dobrze uderzył piłkę głową. Natomiast w 56. minucie w równie dobrym stylu obronił strzał z rzutu wolnego Damiana Ałdasia. Wykazał się też w kilku innych sytuacjach.

Przewaga Odry od samego początku do końca była bardzo duża, a wynik otworzył samobójczym trafieniem grający trener Czańca Maciej Żak, który skierował piłkę do własnej siatki po zagraniu Roberta Trznadla. Za chwilę Łukasz Staroń trafił z bliska po dokładnym podaniu Mateusza Gancarczyka i było jasne, że Odra wygra.

Dlatego trener Jan Furlepa już w przerwie „oszczędził” Mateusza Bodziocha i Waldemara Gancarczyka, szykując ich na arcyważne spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała w najbliższą sobotę.

To nie miało wpływu na postawę gospodarzy, a po przerwie Odra wykonała wyrok. Bardzo dobrą zmianę dał Dawid Wolny, który potrzebował nieco ponad pół godziny, aby zdobyć trzy gole. W międzyczasie precyzyjnie piłkę posłał do bramki z 15 metrów Przemysław Bella.

Jeżeli chodzi o trafienia Wolnego, to najpierw popisał się ładnym uderzeniem z 18 metra, potem dopełnił formalności z najbliższej odległości i na koniec dostawił tylko przytomnie nogę, po mocnym zagraniu w pole karne Trznadla.
- Dostawałem idealne podania i grzechem byłoby je zmarnować - ocenił Dawid Wolny, napastnik Odry.

Odra Opole - Czaniec 6-0 (2-0)
1-0 Żak - 26. (samob.), 2-0 Staroń - 30., 3-0 Wolny - 67., 4-0 Bella - 75., 5-0 Wolny - 87. , 6-0 Wolny - 90.

Odra: Kleemann - Trznadel, Peroński, Bodzioch (46. Kiercz), Brusiło - Niemczyk (64. Sypek), Wepa, Ałdaś, W. Gancarczyk (46. Bella), M. Gancarczyk - Staroń (58. Wolny) . Trener Jan Furlepa.

Czaniec: Majda - Kwaśniewski, Żak, Waligóra, Piekielny (81. Gołdowski) - Jastrzębski (66. Łącki), Kozioł, Móll (59. Fabisiak), Jurczak, Borak -Hałat. Trener Maciej Żak.