PKP PLK postawi ekrany akustyczne pomiędzy Opolem Głównym a wiaduktem na ul. Krapkowickiej [ZDJĘCIA]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
PKP PLK ma wykonać ekrany akustyczne pomiędzy Opolem Głównym a wiaduktem nad ul. Krapkowicką
PKP PLK ma wykonać ekrany akustyczne pomiędzy Opolem Głównym a wiaduktem nad ul. Krapkowicką Piotr Guzik
W przyszłym roku ma wystartować modernizacja linii kolejowej pomiędzy stacjami Opole Zachodnie i Opole Groszowice. Jej elementem jest montaż ekranów akustycznych wzdłuż torów pomiędzy stacją Opole Główne a wiaduktem kolejowym nad ul. Krapkowicką.

Inwestycja to część szerszego projektu, obejmującego modernizację torów pomiędzy Opolem Zachodnim a Kędzierzynem-Koźlem. Prace na odcinku pomiędzy tym miastem a stacją Opole Groszowice już trwają. Natomiast w przypadku odcinka od Groszowic do Opola Zachodniego trwają jeszcze prace nad dokumentacją projektową.

- W 2020 roku zostanie ogłoszon przetarg na realizację prac. Zakończenie zadania planowane jest w 2023 roku – informuje Bohdan Ząbek z biura prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W ramach inwestycji pomiędzy stacją Opole Główne a wiaduktem kolejowym nad ul. Krapkowicką powstać mają ekrany akustyczne o łącznej długości około 1,4 kilometra. Ich wysokość będzie się wahać od 2,5 do 4,5 metra.

Postanowienie o konieczności zapewnienia ochrony przed hałasem koniec 2017 roku wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wiosną podtrzymała tę decyzję w mocy.

Przypomnijmy, że podczas prac na odcinku pomiędzy Groszowicami i Opolem Zachodnim w sąsiedztwie istniejącego mostu kolejowego nad Odra powstać ma nowa przeprawa, która swoim kształtem ma nawiązywać do istniejącej konstrukcji. Przeniesiony będzie na nią tor południowy, tak aby na jeden most przypadał jeden tor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska