Poznaliśmy wyniki pierwszych spotkań barażowych o 4 ligę. O losach meczów przesądziły gole w doliczonym czasie drugiej połowy

Paweł Sładek
OKS Olesno wygrał swój mecz w niesłychanie emocjonujących okolicznościach.
OKS Olesno wygrał swój mecz w niesłychanie emocjonujących okolicznościach. Paweł Sładek
Zakończyły się pierwsze spotkania barażowe o awans/pozostanie w BS Leśnica 4 Lidze Opolskiej. Kluczowe okazały się ostatnie minuty rywalizacji.

Drużyny gości, czyli reprezentanci klas okręgowych, znakomicie rozpoczęli swoje mecze, na następnie przez większość czasu utrzymywali korzystny rezultat. Pogoń Prudnik i Polonia Karłowice przekonały się jednak, że nie tak łatwo jest pokonać czwartoligowców, którzy jakby uśpieni, swoje największe atuty pokazali dopiero w drugich połowach.

Pogoń Prudnik wygrywała już bowiem 2:0 po bramkach Patryka Wojtasika, który znakomicie otworzył drugą część spotkania – w 47. minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Podopieczni Damiana Dziury nie pozostali jednak dłużni. Najpierw w 63. minucie odpowiedział Szymon Setlak, a w ostatnich chwilach tego spotkania, a dokładniej w trzeciej minucie doliczonego czasu, na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec zespołu, niezawodny Dawid Dulski. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem, a zwycięzca barażów zostanie wyłoniony w Prudniku.

Skalnik Gracze - Pogoń Prudnik 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Wojtasik – 33., 0:2 Wojtasik – 47., 1:2 Setlak – 63., 2:2 Dulski – 90+3.

Podobny schemat miał miejsce w Oleśnie. Miejscowy OKS niezbyt dobrze radził sobie z Polonią Karłowice, ale do czasu. Mimo że Marcin Jantos zdołał strzelić bramkę kontaktową kilka chwil przed zakończeniem pierwszej części spotkania, Przemysław Szczupakowski w 63. minucie ponownie powiększył prowadzenie do dwóch goli.

Mogło się wydawać, że sytuacja jest już poza kontrolą OKS-u, jednak ci nie zamierzali się poddawać. Efektem ich starań było trafienie samobójcze, ale „wisienką na torcie” bez wątpienia stały się dwie podyktowane „jedenastki” na rzecz drużyny gospodarzy. Obie na bramki zamienił Adam Huć, i to właśnie dzięki nim – strzelonym w 87. i 91. minucie oleśnianie są w lepszej sytuacji przed rewanżowym starciem.

OKS Olesno - Polonia Karłowice 4:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Karnatowski – 19., 0:2 Kelmer – 35., 1:2 Jantos – 41., 1:3 Szczupakowski – 63., 2:3 Waląg – 74. (samobójcza), 3:3 Huć – 87. (karny), 4:3 Huć – 90+1. (karny)

Rewanże odbędą się 24 czerwca (sobota) o godz. 16:00. Gospodarzami będą Pogoń Prudnik oraz Polonia Karłowice. Zwycięzcą barażów będzie zespół, który w tym dwumeczu zdobędzie więcej punktów. Oznacza to, że OKS-owi wystarczy remis do utrzymania się w 4 lidze, z kolei w drugiej parze któraś z drużyn będzie musiała wygrać.

Jeżeli po sobotnich spotkaniach bilans zdobytych punktów oraz bramek będzie identyczny, w danej parze zostanie rozegrana dogrywka (2x15 minut), a jeśli ona nie rozstrzygnie pojedynku, wówczas triumfatora wyłonią rzuty karne.