Przebudowa ul. Krapkowickiej w Opolu. Coraz bliżej zakończenia prac

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Przebudowa ul. Krapkowickiej. Drogowcy kładą asfalt, przebudowali też wjazd i zjazd z kładki im. Joachima Halupczoka.
Przebudowa ul. Krapkowickiej. Drogowcy kładą asfalt, przebudowali też wjazd i zjazd z kładki im. Joachima Halupczoka. MZD Opole
Do końca kwietnia ma zakończyć się przebudowa ul. Krapkowickiej w Opolu, tamtejszego wiaduktu kolejowego oraz budowa centrum przesiadkowego Opole-Południe.

Do końca zmierzają prace przy przebudowie ulicy Krapkowickiej w Opolu oraz tamtejszego wiaduktu. Robotnicy przebudowali właśnie fragment zjazdu z mostu pieszo-rowerowego im. Joachima Halupczoka w miejscu, w którym łączy się on z ul. Krapkowicką.

- Został on inaczej wyprofilowany, teraz mamy tam dwa łuki, dodatkowo położone zostały pasy ostrzegawcze, dzięki czemu jest bezpieczniej - mówi Mariusz Chałupnik, specjalista do spraw komunikacji w Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu.

W ciągu ulicy Krapkowickiej przebudowane zostało również przejście dla pieszych z możliwością przejazdu rowerem. Teraz jest ono wyniesione, co z kolei będzie wymuszało na kierowcach zwolnienie przy jego pokonywaniu.

Przebudowa ulicy i wiaduktu

Gotowy jest już praktycznie wiadukt kolejowy nad ul. Krapkowicką. Robotnicy pogłębili przejazd pod torami, tak aby przestrzeń pomiędzy jezdnią i wiaduktem miała około 4,7 metra wysokości.

- Dzięki temu ul. Krapkowicką pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego - informował Adam Leszczyński, rzecznik prasowy prezydenta Opola.

Drogowcy kładą już asfalt pod wiaduktem na ul. Krapkowickiej w Opolu.

Pod wiaduktem na Krapkowickiej kładziony jest już asfalt. Po...

A to ważne, bo w zeszłym roku otwarte zostało tam nowe przedszkole, kończy się też budowa centrum przesiadkowego. Do tej pory wiadukt nad ul. Krapkowicką był wąskim gardłem na mapie Opola. Nie mogły pod nim jeździć samochody wyższe niż 2,1 metra. Dochodziło tam też, do wielu wypadków, w tym tragicznych. Drogowcy wykonują też ostatnie prace kosmetyczne przy przebudowie ulicy Krapkowickiej. Na długości około kilometra droga została wzmocniona, poszerzona, otrzymała nowy asfalt, chodnik i ścieżkę dla rowerów.

Centrum przesiadkowe też na finiszu

Kończy się budowa centrum przesiadkowego Opole-Południe, które powstaje przy ul. Krapkowickiej w okolicy mostu Joachima Halupczoka. Będzie tam m.in. wielki parking na ponad 300 samochodów i pętla autobusowa. Robotnicy układają już warstwy masy bitumicznej na głównych ciągach komunikacyjnych.

Zakończenie przebudowy ul. Krapkowickiej, tamtejszego wiaduktu oraz budowy centrum przesiadkowego Opole-Południe zaplanowane jest na koniec kwietnia 2024 roku.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska