Rynek w Dobrodzieniu zostanie przebudowany

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Tak dzisiaj wygląda Plac Wolności.
Tak dzisiaj wygląda Plac Wolności. UM Dobrodzień
W tym roku opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania Placu Wolności, a do 2017 roku dobrodzieński rynek bardzo się zmieni.

- Zależy nam, aby dobrodzieński rynek posiadał akcent związany z tradycjami stolarskimi, którymi szczyci się miasto - mówi Róża Koźlik, burmistrz Dobrodzienia. - Ważne jest, aby nowy wygląd rynku nawiązywał do tradycji. Dlatego zamierzamy zwrócić się do Pawła Mrozka, znanego dobrodzieńskiego regionalisty i znawcy historii lokalnej, aby pomógł koordynować prace związane z tworzeniem koncepcji.

Gmina będzie słuchać także opinii mieszkańców w sprawie Placu Wolności. Mieszkańcy chętnie widzieliby na rynku fontannę.
- Uważamy że to dobry pomysł, zwłaszcza że kiedyś na naszym rynku mieliśmy fontannę - uważa burmistrz Róża Koźlik.

Zmiany wyglądu dobrodzieńskiego rynku będzie jednak możliwa dopiero wtedy, kiedy najpierw gmina zbuduje sieć kanalizacyjną, odprowadzającą ścieki i wodę deszczową.

Dlatego w pierwszej kolejności zrealizowana zostanie inwestycja polegająca na budowie kanalizacji na ul. Opolskiej wraz z odtworzeniem nawierzchni drogi i chodników. Inwestycja ta planowana jest na rok 2015.
Dopiero wtedy można będzie przystąpić do prac związanych ze zmianą wizerunku i funkcjonalności rynku.
- Te prace planowane są na lata 2016-2017 - zapowiada Róża Koźlik.

Gmina ma już dokumentację projektową na wykonanie kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w rynku i ul.Opolskiej (od rynku do skrzyżowania z ul. Cmentarną). Wartość robót kanalizacyjnych wraz z nową nawierzchnią drogową i chodników na ul. Opolskiej oraz robót kanalizacyjnych i wodociągowych w rynku wyceniona została na 3.8 mln zł.

Samo nowe zagospodarowanie Placu Wolności (nowa nawierzchnia na drogach, nowe chodniki i zagospodarowanie ze zmianą wizerunku) pochłonie kolejne 2 mln zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska