Setki opolan na wiecu poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. "W poniedziałek zwycięży Polska nowoczesna, bez hejtu!" [GALERIA]

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Na Placu Wolności wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego okazało ponad 300 osób.
Na Placu Wolności wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego okazało ponad 300 osób. Miłosz Bogdanowicz
Ponad 300 osób przyszło w piątkowe popołudnie na Plac Wolności w Opolu, by okazać wsparcie kandydatowi na prezydenta RP Rafałowi Trzaskowskiemu. Wiec poparcia zorganizował Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, wespół z lokalnymi strukturami Koalicji Obywatelskiej. Wydarzenie poprowadził Robert Janowski, prowadzący niegdyś program "Jaka to melodia?" w TVP.

- Popieram Rafała Trzaskowskiego, bo to dobry samorządowiec, a ja jestem za samorządami. Samorządami, które mają obecnie wiele problemów - między innymi zdalna oświata, która borykała się z wieloma kłopotami, czy też chęć zorganizowania przez PiS wyborów w czasie największego zagrożenia koronawirusem, co miałoby tragiczne skutki. Dlatego właśnie zorganizowałem ten wiec - tłumaczy nto Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Nie chcę Polski nienawiści. Takiej nienawiści, która doprowadziła do tragedii w Gdańsku, gdy zginął prezydent Adamowicz. Stało się to po bejcie wylewanym na niego przez kolejne miesiące, przez to ta tragedia. Więcej nie mogę powiedzieć, bo ktoś mógłby mnie podać do sądu, ale wiecie państwo, co mam na myśli - mówił już ze sceny prezydent Opola.

Marszałek Andrzej Buła wymienił trzy emocje, jakie jego zdaniem zdaniem wywołuje Rafał Trzaskowski. - Przede wszystkim to ogromna wdzięczność za to, że swoją decyzją z żoną Małgorzatą dali nam szansę na godny wybór. Na to, byśmy zrozumieli, czym jest polityka oparta na szacunku, tolerancji. To także wdzięczność dla wszystkich osób, które nas wspierały wywieszając plakaty, rozdając ulotki czy odbierając gazetki.

- Rafał budzi też ogromny podziw za to, z jaką klasą przyjmował ataki na swoją osobę i swoją rodzinę- i to od najważniejszych osób w państwie. Podziw należy się też za to, że Rafał obiecał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków, nie tylko swoich wyborców. No i ostatnia rzecz to chęć podziękowania za nadzieję na lepszą Polskę. Mówię nadzieję, bo to, czy ta Polska będzie lepsza, zależy od nas, gdy 12 lipca pójdziemy do wyborów - tłumaczył Buła.

Robert Janowski, wokalista i prezenter, znany między innymi z programu TVP "Jaka to melodia?", oprócz wykonania kilku utworów i poprowadzenia całego wiecu, podzielił się też przemyśleniami na temat jego odejścia z TVP. - Świadomie podjąłem tę decyzję, jeśli chodzi o nieprzedłużenie umowy z TVP. Jestem z tego dumny, bo wiecie państwo, jutro też istnieje, nic nie jest dane na zawsze, a ja chcę móc spotykać się z ludźmi po tym wszystkim, móc im podawać rękę z godnością, wiedząc, że jest ona czysta - mówił w nawiązaniu do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Niech w poniedziałek, gdy powinniśmy już poznać wyniki wyborów, zwycięży Polska bez hejtu, Polska nowoczesna - podsumowują zgodnie panowie.

Zgromadzony tłum wielokrotnie skandował "Zwyciężymy, zwyciężymy" czy "Polska cała na Rafała!".

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska