Siatkarze AZS-u Opole wygrali dwa razy i są bliscy utrzymania w II lidze

Kapitan opolskiej drużyny Bartłomiej Dzikowicz.
Kapitan opolskiej drużyny Bartłomiej Dzikowicz. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół dwa razy pokonał u siebie drużynę Norwidu Częstochowa.

Do rywalizacji z zespołem z Częstochowy w fazie play out o miejsca 9-12 opolanie przystąpili bez podstawowego środkowego Łukasz Swodczyka. Jest on wypożyczony do AZS-u właśnie z ekipy Norwida i częstochowscy działacze zastrzegli, że nie może grać przeciw ich drużynie.

Sobotni mecz nie miał większej historii. Po łatwo wygranych dwóch setach nasz zespół za szybko uwierzył w zwycięstwo i został skarcony przez rywala, którego skład opiera się na młodych zawodnikach - aktualnych mistrzach Polski juniorów. Opolanie wrócili jednak do równowagi i zwyciężyli w czwartej odsłonie.

Niedzielny mecz był nierówny. Po wygranej w pierwszej partii nasi siatkarze w następnych grali słabo.
- Chłopcy po pierwszym secie uwierzyli, że wygrają na “stojąco" - zaznaczał trener AZS-u Zbigniew Rektor. - Dobrze, że się obudzili. Jesteśmy bliżej utrzymania, ale potrzebujemy jeszcze jednej wygranej. Chcemy ją odnieść już w pierwszym lub ewentualnie drugim spotkaniu w Częstochowie.

Rywalizacja trwa do trzech wygranych. Lepszy z tej pary utrzyma się w II lidze i zakończy sezon. Przegrany zagra o 11. miejsce (do trzech zwycięstw) z gorszym z pary Bielawianka Bielawa - Volley Rybnik. Po dwóch meczach tej pary rozegranych w Bielawie jest 1-1.

Zespół, który zajmie 11. miejsce zagra potem jeszcze w barażach z jednym z III-ligowców o miejsce w II lidze. Ekipa z 12. pozycji zostanie zdegradowana do III ligi.

AZS Politechnika Cementownia Odra Opole - Norwid Częstochowa 3:1 (20, 22, -20, 21) oraz 3:2 (16, -12, -18, 20, 5)
AZS: Kowalczyk, Dzikowicz, Raca, Frąc, Gibek, Jarzembowicz, Łucki (libero) - Hernik, Szewczyk (tylko w niedzielę), Fijałek (tylko w niedzielę). Trener Zbigniew Rektor.