Śląsk Wrocław - Odra Opole

Czy piłkarze Odry będą dzisiaj mieli po spotkaniu powody do radości?
Czy piłkarze Odry będą dzisiaj mieli po spotkaniu powody do radości? fot. Archiwum
Sprawdź jak zagrali nasi zawodnicy. Relacja minuta po minucie ze spotkania we Wrocławiu.

O godzinie 15:00 we Wrocławiu rozpoczął się mecz pomiędzy miejscowym Śląskiem a opolską Odrą.

0-0

KONIEC MECZU

Śląsk: Janukiewicz - Rudolf, Solarz, Ignasiak, Ostrowski (66. Kowal) - Wołczek, Sztylka, Dudek (82. Ilków-Gołąb), Szczot (43. Rosiński) - Ulatowski, Szewczuk. Trener Jan Żurek.
Odra: Smółka - Orłowicz, Nakielski, Zitka, Stępień - Szeremet (73. Plewnia), Filipczak, Surowiak (83. Dzierżęga), Sobotta (77. Dzierżenga) - Kalu, Enyinnaya. Trener Miroslav Copjak.

Sędziował Piotr Maurek (Kraków). Widzów 2 500 (w tym około 50 z Opola).

Aby odświeżyć relację, wciśnij ctrl + F5.

Z powodu kontuzji nie zagrał Marek Tracz. Jego obowiązki przejął Tomasz Nakielski.

1. min - Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczyna Śląsk. Na trybunach około 50 kibiców z Opola, którzy zostali wpuszczeni na sektor miejscowych sympatyków, bowiem stadion Śląska jest w remoncie.

2. min - strzelał Szewczuk głową, ale niecelnie.

3. min - rzut rożny dla Odry, dośrodkował Filipczak, jednak piłkę złapał Janukiewicz.

5. min - dośrodkowanie Szeremeta na róg wybija obrońca.

6. min - Szewczuk upadł w polu karnym Odry, lecz sędzia uznał, iż napastnik przyjezdnych próbował wymusić rzut karny. Gracz z Wrocławia dostał żółtą kartkę.

10. min - Szeremet z 16 m. trafił w słupek.

14. min - na bramkę Śląska znów strzał, tym razem Enyinnaya uderzył za słabo głową.

16. min - gra toczy się w środku pola, póki co tempo gry trochę spadło, lecz minimalną, optyczną przewagę posiadają podopieczni Jana Żurka, który debiutuje dzisiaj w roli szkoleniowca wrocławian.

18. min - strzelał Dudek z 30. m, lecz Smółka spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę, która przeleciała nad poprzeczką.

19. min - Enyinnaya leży na boisku, piłkarze Odry wybijają piłkę. Po chwili gest fair play ze strony wrocławian i piłka wraca do naszej drużyny.

23. min - Filipczak sfaulowany przez Dudka, za co wrocławian dostał żółtą kartkę.

24. min - ponownie zawodnik miejscowych zobaczył żółtą kartkę. Tym razem na boisko powalony został Stępień a ukarany został Ostrowski.

25. min - grad żółtych kartek. Teraz dla odmiany żóty kartonik dostał Kalu. Tymczasem Skalnik Gracze za sprawą Tomasza Jaworskiego z 26. min prowadzi 1-0 z Walką Zabrze.

28. min - faulowany był Piotr Sobotta. Przy piłce jednak wrocławscy obrońcy. Tymczasem rozpędził się Skalnik. Po bramce Struzika prowadzi już 2-0 z Walką.

33. min - Sobotta zniesiony na noszach z murawy.

34. min - z trudnej sytuacji strzelał aktywny Szewczuk, jednak niecelnie. Sobotta wraca na plac gry.

36. min - Tomasz Nakielski przerywa szarżę Ulatowskiego i wybija futbolówkę na rzut rożny. Po chwili ten sam zawodnik strzela, lecz na posterunku na szczęście dla opolan jest Smółka.

38. min - strzelał Dudek, lecz nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciałą nad bramką.

41. min - w środku pola faulowany Filipczak. Rzut wolny dla Odry, lecz złe wykonanie tego stałego fragmentu gry i wrocławianie wychodzą z kontrą. Ta jednak przerwana.

43. min - pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W Śląsku za kontuzjowanego Roberta Szczota wchodzi Robert Rosiński.

45. min - koniec I części spotkania. Śląsk - Odra 0-0

Strzały (celne): Śląsk - 8 (3), Odra - 2 (1)
Rzuty rożne: Śląsk - 2, Odra - 2
Faule: Śląsk - 11, Odra - 4
Spalone: Śląsk - 2, Odra - 1
Kartki żółte (czerwone): Śląsk - 3 (0), Odra - 1 (0)

Mecz wyrównany, gra toczy się w środkowej części boiska. Odra dobrze sie broni i była bliżej zdobycia gola. Lecz piłka po strzale Michała Szeremeta spoczęła na słupku. Sędzia dobrze prowadzi zawody, nie pozwala na ostrą grę.

46. min - początek II połowy meczu. Miroslav Copjak został jeszcze przed gwizdkiem odesłany przez sędziów na trybuny. We Wrocławiu pada deszcz.

51. min - Kalu strzela z dystansu na bramkę Śląska, jednak niecelnie.

53. min - kolejny strzał napastnika Odry, tym razem Enyinnaya również nie trafił w światło bramki.

60. min - seria rzutów rożnych dla Śląska Wrocław, jednak dobrze interweniowali najpierw obrońcy a później golkiper opolskiej Odry.

64. min - Śląsk dłużej przebywa przy piłce, jednak nie potrafi zbliżyć się do pola karnego Odry. Faulowany Kalu.

66. min - żółtą kartkę zobaczył bramkarz Odry, Zbigniew Smółka. Sędzia ocenił, że symulował on faul po starciu z zawodnikiem Śląska. Rzut wolny pośredni z 11. metrów, jednak ta bardzo groźna sytuacja zakończyła się tym, iż piłka odbita przez jednego z wrocławian przeleciała nad poprzeczką.

73. min - We Wrocławiu nadal 0-0, natomiast Skalnik Gracze prowadzi już 3-0 po bramce Jaworskiego w 81. min. Zmiana w opolskiej drużynie, za Szeremeta wchodzi Plewnia.

74. min - Dudek strzelił nad poprzeczką, po chwili Ulatowski znalazł się w sytuacji sam na sam ze Zbigniewem Smółką, lecz nasz bramkarz górą. Przewaga Śląska coraz bardziej widoczna.

77. min - rzut rożny dla Śląska, jednak opolanie wybijają. Chwilę później zmiana w opolskiej Odrze, na placu gry pojawił się Wojciech Dzierżenga. Zmienił on Sobottę.

82. min - zmiana w Śląsku - za Dudka wchodzi Ilków-Gołąb.

83. min - ostatnia zmiana w opolskiej Odrze, za Marcela Surowiaka wchodzi Łukasz Dzierżęga.

86. min - Odra zwalnia grę i broni się już całą drużyną, aby dowieźć wynik do końca meczu. Śląsk atakuje nadal.

90. min - sędzia doliczył 2. minuty do regulaminowego czasu gry. Na murawie leży Enyinnaya, który chwilę później został zniesiony z boiska na noszach. Opolanie przetrzymują piłkę.

90. + 1. min - na murawie leży Dzierżęga a sędzia pokazuje żółtą kartkę Rudolfowi. Już dwóch piłkarzy Odry poza boiskiem, gdyż Ugo nie wrócił jeszcze na plac gry. Opolanie w 9.

90. + 2. min - w ostatniej akcji meczu najpierw Smółka broni strzał, a następnie z linii bramkowej Odry nasi obrońcy wybijają piłkę. Mecz kończy się wynikiem 0-0