Sławomir Kłosowski wybrany prezesem zarządu okręgowego PiS

Redakcja
Sławomir Kłosowski (z prawej) i Jan Chabraszewski na konferencji po wyborach w opolskim PiS.
Sławomir Kłosowski (z prawej) i Jan Chabraszewski na konferencji po wyborach w opolskim PiS. Paweł Stauffer
Poseł Prawa i Sprawiedliwości był jedynym kandydatem. W tajnym głosowaniu poparło go 161 delegatów, 29 było przeciw, 10 osób się wstrzymało, a cztery oddały głosy nieważne.

W zjeździe wyborczym uczestniczyło 204 członków Prawa i Sprawiedliwości z prawem głosu spośród 376 uprawnionych w regionie (łącznie partia liczy 450 członków). Wybrali oni także 20-osobowy zarząd i komisję rewizyjną.

- Po jedenastu latach w polityce zawsze u kogoś jest się mniej popularnym - ocenił prawie 30 głosów przeciw sobie Sławomir Kłosowski. - Ale myślę, że 161 głosów "za" to jest niezły wynik.

O rezultacie wyborów poinformowali dziennikarzy nowy/stary prezes Sławomir Kłosowski oraz sekretarz opolskiego PiS Jan Chabraszewski.

Dziennikarze pytali m.in., ilu członków PiS będących w opozycji do lidera w regionie odeszło wraz z Patrykiem Jakim do Solidarnej Polski. Chabraszewski zapewnił, że nie było to w ogóle tematem obrad.

- Bo nie ma o czym mówić - przekonywał.

W żadnym powiecie do SP nie odeszło więcej niż 5 osób. Za to w niektórych powiatach zgłosiło się 15 nowych członków.

- Najważniejsze sprawy dla PiS-u w regionie to przerwanie dominacji Platformy Obywatelskiej - mówił Sławomir Kłosowski - odbudowanie struktur i zawalczenie o władzę w regionie opolskim. Musimy się troszkę zmodernizować, przeformować i wierzę, że ten cel osiągniemy. Mam nadzieję, że staniemy się realną alternatywą dla PO.

Aby wystartować na stanowisko prezesa Zarządu Okręgowego PiS trzeba było przedstawić plan pracy i zyskać akceptację Komitetu Politycznego i prezesa partii. Sławomir Kłosowski był jedynym kandydatem, który ubiegał się o tę rekomendację.

Nowy zarząd opolskiego PiS zbierze się za ok. dwa tygodnie i wybierze jednego lub dwóch wiceprezesów.

Zjazd przyjął także trzy uchwały.

Pierwsza dotyczyła depopulacji, braku inwestorów i zwijania się gospodarki regionu. W celu poprawy tej sytuacji partia proponuje ożywienie szlaków żeglugowych - Odry i jej kanałów.

Delegaci odnieśli się do kwestii zamykania szkół. Wezwano rząd do zwiększenia subwencji oświatowej, by powstrzymać ten proces.

Zjazd potępił Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za dyskryminację i niedopuszczenie TV Trwam na cyfrowy multipleks. Poseł Kłosowski został zobowiązany, by zawnioskować w Sejmie o kontrolę NIK w KRRiTV.

Delegaci powołali także grupę inicjatywną w sprawie założenia fundacji PiS będącej zapleczem gospodarczym. Zapowiedziano też utworzenie przy zarządzie grupy ekspertów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska