Słoneczny Ogród na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu. Kolejne podejście do znalezienia wykonawcy

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Słoneczny Ogród ma powstać w parku na osiedlu im. AK w Opolu
Słoneczny Ogród ma powstać w parku na osiedlu im. AK w Opolu Google Street View
Słoneczny Ogród ma powstać w okolicy boiska wielofunkcyjnego Szkoły Podstawowej nr 5 oraz budynków, w których mieści się pizzeria oraz posterunek Straży Miejskiej. W ogrodzie pojawią się trejaże, które z czasem obrośnie pnąca się zieleń.

Poprzedni przetarg miasto anulowało na początku maja, bowiem oferta uznana za najkorzystniejszą była znacznie droższa od założeń urzędników. Na wykonanie zadania ratusz zaplanował w budżecie 170 tys. zł. Tymczasem oferta opiewała na ponad 250 tys. zł.

Nowy konkurs ogłoszono w połowie maja. Zgłosiły się trzy podmioty. Najniższą ofertę przedstawił Zakład Komunalny. Propozycja miejskiej spółki opiewa na blisko 154 tys. zł. Druga jest oferta krajowskiej firmy Ingberg - 159 tys. zł. Trzecią ofertę przesłała opolska firma Euro-Standard, jest warta około 245 tys. zł.

Plan ratusza się nie zmienił. W budżecie na zadanie nadal jest 170 tys. zł. Dwie pierwsze oferty mieszczą się więc w zakładanych granicach. Obecnie trwa ich weryfikacja pod względem formalnym. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić w najbliższych tygodniach, zaś inwestycja powinna być gotowa jesienią tego roku.

Słoneczny Ogród ma powstać w okolicy boiska wielofunkcyjnego Szkoły Podstawowej nr 5 oraz budynków, w których mieści się pizzeria oraz posterunek Straży Miejskiej. W ogrodzie pojawią się trejaże, które z czasem obrośnie pnąca się zieleń. Zaplanowano nasadzenia szeregu krzewów oraz bylin, za sprawą których ogród ma zmieniać barwy wraz z porami roku. Nasadzone mają też być drzewa owocowe. Wśród nowych roślin stanie pięć hoteli dla owadów. Na terenie Słonecznego Ogrodu pojawia się też tradycyjne ławki oraz cztery specjalne, obrotowe ławy o szerokości blisko dwóch metrów.

Słoneczny Ogród to inicjatywa Piotra Mielca, przewodniczącego klubu radnych prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Ale gdy tworzył tę koncepcję, był radnym SLD. Inicjatywa powstała w 2016 roku i w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim 2017 poparło ją ponad tysiąc osób.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska