Sukces siatkarek SMS-u LO II Opole

W bloku opolskiego zespołu (żółte koszulki): Katarzyna Lisiecka (z lewej) i Marta Zich. Marcin Sabat
Nasze zawodniczki wygrały półfinał play off II ligi z najlepszym po fazie zasadniczej Sokołem Katowice 3-1. Tym samym zakwalifikowały się do grona ośmiu zespołów, które powalczą o dwa premiowane awansem do I ligi miejsca.

Dwa niezwykle interesujące starcia stoczyły nasze siatkarki z faworyzowanym zespołem katowickiego Sokoła Oba wygrały i awansowały do gier półfinałowych o wejście do I ligi.

Pierwszy mecz zakończył się efektownym zwycięstwem opolanek, które jednak nie przyszło łatwo. W I secie prowadziły one 14:10, ale rywalki odrobiły straty doprowadzając do remisu 20:20. Pierwszą piłkę setową miał nasz zespół - było 24:22, Sokół zdobył punkt, ale ten najważniejszy stał się udziałem naszych siatkatek.

Druga partia zaczęła się niefortunnie dla gospodyń. Przegrywały już 11:18, ale nie zrezygnowały. Mozolnie odrabiały straty, wyszły na prowadzenie 21:20 i już go nie oddały. Najłatwiej było w trzeciej partii, której przebieg był pod ich kontrolą.

- W sobotę byłyśmy bardzo skoncentrowane, konsekwentnie realizowałyśmy założenia taktyczne i pewnie pokonałyśmy niezwykle wymagające rywalki - przyznała rozgrywająca naszej ekpiy Agata Wilk. - Byłyśmy dokładniejsze w przyjęciu, skuteczniejsze w ataku, nasz blok był bardziej szczelny. Prezentowałyśmy lepszą odporność psychiczną, dzięki której wychodziłyśmy z opresji.

Uskrzydlone sobotnią wygraną opolanki świetnie rozpoczęły niedziele spotkanie. Po wyrównanej walce na początku pierwszej odsłony odskoczyły na 13:8 i zaczęły panować niepodzielnie na parkiecie, wygrywając do 16. Podobny przebieg miał również drugi set. Grające z dużą swobodą i rozmachem opolanki nie dały cienia szans przeciwniczkom i końcowy sukces wydawał się tylko kwestią czasu. Na boisku było jednak zupełnie inaczej. Tym razem katowiczanki łatwo wygrały seta, a czwartą odsłonę zapisały na swym koncie po pasjonującej końcówce do 26. O wszystkim decydował piąty set. Po pełnej dramaturgii rywalizacji triumfowały uszczęśliwione opolanki.

- Nasza radość nie ma granic - podkreśliła Joanna Kocemba kapitan SMS-u. - Po wygranej w Katowicach uwierzyłyśmy w wygranie rywalizacji z ekipą Sokoła. W dwumeczu w naszej hali byłyśmy lepszym zespołem, przewyższającym rywalki odpornością psychiczną oraz bardziej urozmaiconą grą w ataku i lepszym przjęciem. Szkoda tylko rozluźnienia w naszych szeregach w trzecim w czwartym secie. Na pożegnanie fazy play off zafundowałyśmy naszym wspaniałym kibicom dwa dramatyczne, stojące na dobrym poziomie spotkania. Teraz przed nami najważniejsze zadanie - udany udział w pófinale walki o I ligę. Przystąpimy do niej z optymizmem.
Mecz sobotni
SMS LO II Opole - Sokół Katowice 3:0 (23, 21, 19)
SMS LO II: Wilk, Gądek, Zich, Lisiecka, Kocemba, Myjak, Michalak (libero) - Paczkowska, Głodzińska, Łabuz, Krupa. Trener Patryk Fogel.

Mecz niedzielny
SMS LO II Opole - Sokół Katowice 3:2 (16, 17, -17, -26, 12)
SMS LO II: Wilk, Gądek, Zich, Lisiecka, Kocemba, Paczkowska, Michalak (libero) - Myjak, Głodzińska, Łabuz, Sikora, Krupa. Trener Patryk Fogel.

W gronie ośmiu zespołów, które zostały w rywalizacji o awans do I ligi są: SMS LO II Opole, AZS Gliwice, Bronowianka Kraków, AZS Kraków, Wisła Warszawa, AZS Warszawa i Chemik II Police. Ósmy wyłoni się z rywalizacji Orła Elbląg z Treflem II Sopot.

Najpierw rozegrane zostaną dwa turnieje półfinałowe. Z nich po dwie drużyny awansują do turnieju finałowego. Z niego dwie drużyny wywalczą promocję na zaplecze ekstraklasy.