Taras do przeróbki

Jan
Trwają prace nad modernizacją dolnego tarasu skwerku na placu Wolności.

TYLKO SETKA W CENTRUM
W Opolu jest około 750 lokali użytkowych należących do miasta (plus 900 garaży uznawnych za takie lokale). Tylko sto z nich znajduje się w ścisłym centrum, reszta w innych dzielnicach, także peryferyjnych. W lokalach użytkowych najemcy prowadzą usługi lub handel (od rodzaju działalności zależy wysokość czynszu) oraz biura. Jak uściśla Zofia Lachowicz, naczelnik wydziału lokalowego, pieniądze z czynszów pokrywają nie tylko koszty remontów, ale też bieżącego utrzymania miejskich kamienic (w tym eksploatacji i opłaty dla ich administratorów).

KUPOWANIE POD WARUNKAMI
Sprzedażą lokali użytkowych rządzi ustawa o gospodarce nieruchomościami i uchwała rady miasta. W strefie "zero" zawężonej do ulicy Krakowskiej Rynku i pl. Wolności lokal można kupić tylko pod pewnymi warunkami: jeżeli sprzedane zostały także wszystkie mieszkania w danym budynku i gdy wszyscy najemcy lokali użytkowych jednocześnie będą je chcieli wykupić. Poza strefą "zero" nie ma takich ograniczeń. O kupno mogą wystąpić wszyscy najemcy, którzy regularnie płacą czynsz, o ile budynek jest przeznaczony do trwałej adaptacji (np. nie stoi na przeszkodzie budowie drogi lub nie jest przeznaczony do rozbiórki w planie zagospodarowania przestrzennego miasta).

Zakończono roboty naziemne związane z budową kanalizacji wodnej, ściekowej i deszczowej. W tej chwili montowana jest sieć elektryczna. Powstają także fundamenty pod przyszłą małą architekturę. Robotnicy skupili się na przyszłym centrum placu, czyli małym amfiteatrze, który zastąpi dotychczasową betonową scenę.
- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie natrafiliśmy na nowe przeszkody, dlatego praca idzie bardzo sprawnie. Na razie temperatura nie wymusza jej przerwania - powiedziała "NTO" Stanisława Bujnicka, kierownik wydziału budowy terenów zielonych "Zieleni Miejskiej".
Prace na skwerku przy placu Wolności rozpoczęły się w październiku tego roku. Cała inwestycja ma zostać zakończona do 15 maja 2002 roku. Plan zakłada zmianę układu uliczek, będą nowe ławeczki, latarnie i stanowiska dla szachistów.Zakończono roboty naziemne związane z budową kanalizacji wodnej, ściekowej i deszczowej. W tej chwili montowana jest sieć elektryczna. Powstają także fundamenty pod przyszłą małą architekturę. Robotnicy skupili się na przyszłym centrum placu, czyli małym amfiteatrze, który zastąpi dotychczasową betonową scenę.
- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie natrafiliśmy na nowe przeszkody, dlatego praca idzie bardzo sprawnie. Na razie temperatura nie wymusza jej przerwania - powiedziała "NTO" Stanisława Bujnicka, kierownik wydziału budowy terenów zielonych "Zieleni Miejskiej".
Prace na skwerku przy placu Wolności rozpoczęły się w październiku tego roku. Cała inwestycja ma zostać zakończona do 15 maja 2002 roku. Plan zakłada zmianę układu uliczek, będą nowe ławeczki, latarnie i stanowiska dla szachistów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska