Targi pracy dla niepełnosprawnych w Opolu. Ofert było niewiele

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Gabriela Labisz dwa lata temu skończyła technikum ekonomiczne i od tego czasu szuka pracy biurowej albo w handlu.
Gabriela Labisz dwa lata temu skończyła technikum ekonomiczne i od tego czasu szuka pracy biurowej albo w handlu. Edyta Hanszke
Około 20 ofert pracy dla osób niepełnosprawnych udało się zgromadzić organizatorom dzisiejszych targów pracy dla osób niepełnosprawnych w Opolu.

Gabriela Labisz dwa lata temu skończyła technikum ekonomiczne. Od tej pory szuka pracy. Mieszka z rodzicami, a chciałaby się usamodzielnić, choćby finansowo. Dlatego pojawiła się na dzisiejszych targach pracy organizowanych w Opolu przez tutejszy oddział fundacji Aktywizacja.

- Szukam pracy w handlu albo biurowej. Dotychczas nie pracowałam - mówi Gabriela Labisz w kolejce do stoisk jednej z firm wystawiających się na targach.

W korytarzu fundacji mężczyzna w średnim wieku narzeka na skromną liczbę ofert i przegląda kartka po kartce propozycje wywieszone na korkowej tablicy.

Angelika Kapuśniak, koordynatorka targów z fundacji Aktywizacja z Opola przyznaje, że opolski rynek pracy dla niepełnosprawnych jest trudny. - O wiele łatwiej jest nam pozyskiwać oferty na Górnym Śląsku, gdzie też organizujemy takie targi, niż na Opolszczyźnie - przyznaje. - Wielu pracodawców, do których dzwonimy z propozycją wystawienia oferty na targach, nie wie, jakich korzyści może spodziewać się z tytułu zatrudnienia niepełnosprawnego - ocenia.

Ewa z Kluczborka szuka pracy ponad pół roku. Była na takich targach jesienią ub.r. Ma doświadczenie w pracy biurowej. - Zostawiłam wówczas kilka cv, ale na żadne nie dostałam odpowiedzi - wspomina.

Adam Pieszczuk, niepełnosprawny radny z Opola dobrze ocenia pomysł organizacji targów. - To okazja do poznania się pracodawcy i kandydata do pracy. Pierwszy krok do znalezienia pracy i pracownika, ale w przypadku osób niepełnosprawnych od poznania do finału droga bywa dalsza niż w przypadku zdrowych - analizuje.

Jego zdaniem fundacja powinna wypłynąć na szersze wody i organizować takie targi w ramach regionalnej imprezy w dużej hali.

Dorota Szewczyk z Sanpro Job Service miała dzisiaj do zaoferowania niepełnosprawnym stanowiska produkcyjne w Opolu i Strzelcach opolskich oraz referenta ds. administracyjnych w Strzelcach Opolskich. Od kandydatów na stanowiska produkcyjne wymagała kwalifikacji do obsługi wózka widłowego, książeczki sanepidowskiej, a od kandydatów na referenta doświadczenia w pracy biurowej i znajomości Excela.

Znana firma zajmująca się handlem obuwiem CCC oferowała pracę w charakterze sprzedawców. - W kraju zatrudniamy 400 osób niepełnosprawnych. Obecnie planujemy przyjąć 33 kolejne. Oferujemy im takie samo wynagrodzenie jak osobom w pełni sprawnym - zapewniał Monika Giegiel, HR Manager z CCC S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska