Uczyli się pod okiem ludzi sukcesu. Na Politechnice Opolskiej zakończył się program Mentor mix

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Studenci Politechniki Opolskiej uczestniczyli w programie "Mentor mix". Jego pierwsza edycja właśnie się zakończyła.
Studenci Politechniki Opolskiej uczestniczyli w programie "Mentor mix". Jego pierwsza edycja właśnie się zakończyła. Politechnika Opolska
Studenci Politechniki Opolskiej przyglądali się, jak wygląda świat biznesu od kuchni, jak pracują ludzie, którzy odnieśli sukces. Brali także udział w szkoleniach, 9 studentów przez pół roku pracowało pod skrzydłami mentorów w pierwszej edycji programu „Mentor mix” na Politechnice Opolskiej.

- Za nami pierwsza edycja programu mentoringowego na naszej uczelni, w trakcie którego dziewięciu studentów pracowało z sześcioma mentorami. Wszyscy uczestnicy, zarówno mentorzy, jak i studenci podkreślają, że to był dla nich fantastyczny czas poświęcony na rozwój osobisty i zawodowy - informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

Pierwsza edycja programu mentoringowego „Mentor mix” na Politechnice Opolskiej trwała pół roku.

- W tym czasie nasi ambitni studenci spotykali się ze swoimi mentorami. To były spotkania w różnej formie: online, na gruncie prywatnym, w biurach, a nawet zagranicznych oddziałach firm. Niektórzy uprawiali razem sport, ponieważ proces mentoringowy można prowadzić w każdych warunkach, najlepiej takich, w których obie strony czują się komfortowo - wylicza Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

Niektórzy długo rozważali czy zapisać się do programu „Mentor mix”, inni podejmowali decyzję spontanicznie.

- Pomyślałam, że zapiszę się na szkolenie, o którym marzyłam i może przy okazji czegoś się jeszcze dowiem. Wyszło całkiem inaczej. Oprócz szkolenia marzeń, dużo pracowałam z panem Andrzejem. Zachęcam do udziału w programie, naprawdę warto - mówi Alicja Dreszer, studentka zarządzania i inżynierii produkcji, która współpracowała z Andrzejem Lepichem, prezesem zarządu spółek Alu-Pro Polska i Fenzi Polska, wiceprezesem zarządu BCC i kanclerzem Loży Opolskiej Business Centre Club (Loża objęła program patronatem).

Udział w programie „Mentor mix” był cennym doświadczeniem nie tylko dla studentów, ale również dla mentorów.

- Jestem na takim etapie w życiu, na którym chciałbym zacząć coś od siebie dawać. Jestem absolwentem Politechniki Opolskiej, mam doświadczenie w procesach mentoringu biznesowego. Byłem ciekawy, jak taki proces może wyglądać z osobami, które dopiero chcą wejść na rynek pracy. Poza tym w moim życiu pomogło mi bardzo wiele osób, dało dużo wiedzy i energii. Chciałbym podać to dalej - relacjonuje Andrzej Lepich. - Miałem pod opieką dwoje studentów. Pracowało nam się bardzo dobrze.

Mentorami byli także m.in. Damian Kardas, dyrektor Zakładu Generatorów, prokurent w firmie Etos oraz Małgorzata Adamska, współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotika concept store.

Każdy z uczestników programu odebrał dyplom. Zarówno studenci, jak i mentorzy otrzymali statuetkę zaprojektowaną przez Konstancję Lis i Kamila Kamińskiego, absolwentów wzornictwa przemysłowego na Politechnice Opolskiej. Statuetki wykonała firma Art Odlew.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska