Uroczystości pogrzebowe bpa Gerarda Kusza odbędą się w Gliwicach i w Dziergowicach

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Gerard Kusz, emerytowany pomocniczy biskup opolski i gliwicki zostanie pochowany na cmentarzu w Dziergowicach. Biskup Kusz zmarł 16 marca, miał 81 lat. W latach 1985-1992 był biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, był też wykładowcą katechetyki i wicerektorem seminarium.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na piątek i sobotę.

Piątek, 19 marca - o godz. 19.00 msza św. żałobna w kościele katedralnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, przewodniczy bp Jan Wieczorek. Po wieczornej mszy św. czuwanie przy zmarłym do godz. 22.00; o godz. 21.00 nieszpory za zmarłych, przewodniczy bp Andrzej Iwanecki.

Sobota, 20 marca - o 11.00 msza św. pogrzebowa w kościele katedralnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, przewodniczy kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, homilię wygłosi biskup gliwicki Jan Kopiec. Po liturgicznym obrzędzie ostatniego pożegnania trumna przewieziona zostanie do kościoła pw. św. Anny w Dziergowicach.

W sobotę o 16.30 msza święta pogrzebowa w kościele pw. Św. Anny w Dziergowicach, przewodniczy bp Jan Kopiec; po mszy św. złożenie do grobu na cmentarzu parafialnym.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie