W Opolu otworzono Centrum Obsługi Przedsiębiorców. To historyczny dzień dla opolskiej przedsiębiorczości i rozwoju

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
To właśnie poseł Ziemi Opolskiej Marcin Ociepa był głównym inicjatorem powstania w Opolu Centrum Obsługi Przedsiębiorców
To właśnie poseł Ziemi Opolskiej Marcin Ociepa był głównym inicjatorem powstania w Opolu Centrum Obsługi Przedsiębiorców Mateusz Majnusz
Agencja Rozwoju Przemysłu otworzyła w Opolu pierwsze w regionie Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Właściciele małych i średnich firm znajdą w nim doradztwo w zakresie wsparcia i rozwoju swojego biznesu oraz będą mogli ubiegać się o pożyczki.

- Albo województwo opolskie będzie silne, albo go w ogóle nie będzie. Możemy być najmniejszym województwem w kraju, ale przy tym musimy być silnym ośrodkiem gospodarczym – mówił podczas uroczystej inauguracji Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

To właśnie poseł Ziemi Opolskiej Marcin Ociepa był głównym inicjatorem powstania w Opolu takiego centrum. Dziś obok tak dużych ośrodków gospodarczych jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdynia, Lublin i Białystok jest także stolica Opolszczyzny.

- Lokalizacja oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w naszym mieście podnosi naszą atrakcyjność inwestycyjną i daje naszym opolskim przedsiębiorcom szereg instrumentów, które pozwala im dalej rozwijać swoją działalność – podkreślał wiceminister Ociepa.

Tak dobrej oferty nie ma żaden komercyjny bank

Od dzisiaj przedsiębiorca będzie mógł na miejscu w Opolu załatwić wszystkie najważniejsze sprawy związane ze współpracą z ARP. Centrum Obsługi Przedsiębiorców znajduje się w Villa Academica Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Powstańców Śląskich 22.

- Pomagamy przedsiębiorcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy w komercyjnych bankach nie mogą liczyć na wsparcie. W swojej ofercie mamy bardziej konkurencyjną ofertę pożyczek, ale przede wszystkim znacznie bardziej elastyczną niż banki. Możemy bowiem pozwolić sobie na korzystniejsze rozterminowanie rat – mówi Łukasz Gałczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Pierwszym obszarem funkcjonowania COP-ów jest oferta pożyczkowa. Są to pożyczki inwestycyjne, obrotowe, na finansowanie kontraktów oraz pożyczki, które umożliwią przedsiębiorcom zapewnienie płynności w związku z dobrowolnym poddaniem się procedurze split payment (podzielonej płatności). Możliwe też jest skorzystanie z pożyczek restrukturyzacyjnych.

Drugi filar działania Centrów stanowi oferta leasingowa i faktoringu. ARP Leasing udostępnia przedsiębiorcom specjalistyczne wyposażenie, maszyny i urządzenia, czyli przedmioty, które instytucje bankowe i instytucje z nimi powiązane zaliczają do problematycznych oraz trudnych do uzyskania w leasingu. Od niedawna ARP oferuje także usługę faktoringu dla MSP, którym funkcjonowanie i rozwój utrudniają problemy płynnościowe i trudności z dostępem do zewnętrznego finansowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska