Wybory 2024. Śląscy Samorządowcy zaprezentowali nowych kandydatów. Mają doświadczenie i energię

Anna Gryglas
Anna Gryglas
KWW Śląscy Samorządowcy zaprezentowali swoich nowych kandydatów.
KWW Śląscy Samorządowcy zaprezentowali swoich nowych kandydatów. Anna Gryglas
Komitet Wyborczy Wyborców Śląscy Samorządowcy zaprezentował reprezentację nowych kandydatów na poszczególne szczeble samorządu terytorialnego. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy w samorządowej i dla społeczności lokalnych.

Komitet Wyborczy Wyborców Śląscy Samorządowcy zaprezentował reprezentację nowych kandydatów na poszczególne szczeble samorządu terytorialnego. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy w samorządowej i dla społeczności lokalnych.

W gronie zaprezentowanych we wtorek ( 27 lutego) Śląskich Samorządowców znaleźli się między innymi

  • Damian Tarnowski – kandydat na burmistrza Białej,
  • Marzena Baksik – kandydatka na wójta Gminy Izbicko,
  • Anna Stawiarska – kandydująca do Rady Powiatu opolskiego,
  • Małgorzata Targosz – kandydatka na radną Sejmiku Województwa Opolskiego z okręgu 3 (powiat kędzierzyńsko-kozielski i powiat strzelecki),
  • Tomasz Scheller – kandydat do Rady Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego,
  • Daria Kozok, kandydatka do Rady Gminy Radłów.

- Śląscy samorządowcy to osoby związane z samorządem, ale to także osoby z innych branż. W tym gronie mamy nauczycieli, mamy przedsiębiorców, ludzi kultury, liderów lokalnych społeczności. To są osoby doświadczone, które chce się podzielić swoją wiedzą. Z taką drużyna jesteśmy stanie zmienić swoje gminy i powiaty - mówi Łukasz Jastrzembski Przewodniczący Śląskich Samorządowców.

- Od ponad 20 lat pracuję w urzędzie, bardzo lubię swoją pracę. Pani wójt nas zaraziła miłością do tego regionu dlatego Śląscy Samorządowcy to był twór, który mnie bardzo ucieszył i bez zastanowienia zdecydowałam się na kandydowanie z tego komitetu. To nie jest lista polityczna, są to ludzie z tego regionu, pracowici i uczciwi - mówi Marzena Baksik.

- Dlaczego KWW Śląscy Samorządowcy? Przez hasło, które mówi "blisko ludzkich spraw". Myślę, że wszystkim kandydatom to hasło jest bliskie i w tym duchu będziemy działać - mówi Anna Stawiarska.

Sylwetki
Damian Tarnowski to kandydat na burmistrza Białej, lat 43. Od 20 lat żonaty, dwójka dzieci 14 letni syn oraz 9 letnia córka, od urodzenia mieszkaniec Kolnowic, licencjonowany ratownik medyczny, oprócz tego ukończone szkoły w zawodzie stolarz oraz technik budowlany. Od 2003 roku funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku. Czynny zawodnik piłki nożnej od 1996 roku. Prezes Ludowego Zespołu Sportowego w Kolnowicach. od 2007 roku. Trener piłki nożnej. Od 2018 roku sołtys Kolnowic. Radny Rady Miejskiej w Białej od roku 2014 do nadal. Społecznik od lat dzieciństwa. Zainteresowania: sport, podróże, ogrodnictwo.

Marzena Baksik kandydatka na wójta Gminy Izbicko, mężatka, mama córki i syna, wykształcenie wyższe, od 2003r. pracownik Urzędu Gminy Izbicko od 2007 r. sekretarz Gminy Izbicko. Pracuje w myśl powiedzenia - rób to co lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu. Lubi długie spacery, przejażdżki rowerowe i nordic walking bez względu na pogodę, koniecznie w otoczeniu pól, lasów. Czas wolny zawsze spędza z rodziną.

Anna Stawiarska kandydatka do Rady Powiatu opolskiego, posiada wykształcenie wyższe magisterskie. Jest zastępcą dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury działającego w strukturach samorządu Gminy Dobrzeń Wielki. Ukończone studia podyplomowe na wiodących opolskich uczelniach oraz doświadczenie zawodowe pozwoliły na zdobycie wiedzy i umiejętności z obszaru oświaty, kultury i zarządzania. Dba o zachowanie niematerialnego dziedzictwa regionu Śląska Opolskiego, poprzez czynny udział w pracach dotyczących wpisu na ministerialna listę niematerialnego dziedzictwa. Wyróżniona przez Marszałka Województwa Opolskiego za dostrzeganie i upowszechnianie wartości kulturowych dziedzictwa regionu. Od urodzenia mieszkanka regionu opolskiego, sprawy samorządu oraz społeczeństwa są jej bliskie. Od zawsze społecznik.

Małgorzata Targosz kandydatka na radną Sejmiku Województwa Opolskiego w okręgu 3 (strzelecko-kędzierzyńskim). Absolwentka Programu “Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, dyrektorka I liceum ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, prezeska stowarzyszenia, liderka i działaczka społeczna. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zarządzania oświatą, co daje jej solidne fundamenty do skutecznego reprezentowania spraw publicznych. Różnorodność doświadczeń, nieustanny rozwój, zdolności komunikacyjne i umiejętność budowania mostów między różnymi grupami społecznymi stanowią jej atuty, co czyni ją skuteczną liderką zdolną do tworzenia wspólnotowego dialogu.

Tomasz Scheller kandydat do Rady Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Przedsiębiorca, lokalny społecznik, mieszkaniec Sławięcic. Członek Rady Osiedla, członek rady rodziców i rady szkoły. Radny Miasta K-Koźle ostatnich dwóch kadencji. Były przewodniczący Rady Osiedla Sławięcice.

Daria Kozok kandydatka do Rady Gminy Radłów – 36 lat, mężatka, matka dwóch córek i syna. Wyższe wykształcenie (technik budownictwa). Wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Członek oraz sekretarz koła DFK Sternalice. Przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Sternalicach. Działacz lokalny. Radna Gminy Radłów od 2018 roku.

Wszyscy kandydaci zostaną przedstawieni podczas Konwencji Wyborczej KWW Śląscy Samorządowcy – 5 marca w hotelu Hugo w Kędzierzynie-Koźlu.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska