Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie to największa szkoła w mieście. Zobacz zdjęcia absolwentów z dawnych lat

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
I klasa technikum elektronicznego w roku szkolnym 1993/1994.
I klasa technikum elektronicznego w roku szkolnym 1993/1994. ZSZ Olesno
Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie to największa szkoła w mieście. Wypuściła już w świat ponad 11,5 tysiąca absolwentów, w tym pierwszego polskiego zwycięzcę słynnego Rajdu Dakar i jednocześnie trzykrotnego triumfatora najsłynniejszego rajdu świata. Pierwsza klasa techniku elektronicznego w historii oleskiej szkoły zorganizowała spotkanie klasowe. Zobaczcie zdjęcia.

W ostatni piątek na spotkaniu klasowym po 30 latach od rozpoczęcia szkoły spotkali się uczniowie technikum elektronicznego.

- To był pierwszy rocznik technikum elektronicznego po otwarciu takiego kierunku w naszej szkole - mówi wychowawczyni klasy Renata Jerka. - Uczniowie tej klasy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 1993/1994, a maturę zdawali w 1998 roku. Spotkanie klasowe zorganizowali już po raz trzeci.

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie to największa szkoła w mieście.

- W powszechnej świadomości nasza szkoła funkcjonuje jako „zawodówka", mimo iż już dawno przestała być typową szkołą zasadniczą - mówi Horst Chwałek, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. - Marka naszej szkoły została sprawdzona przez rzesze absolwentów.

Oleska zawodówka od lat promuje się swoimi najwybitniejszymi absolwentami. Wypuściła ich w świat od 1965 roku już 11 755 (stan na 30 czerwca 2023 roku), czyli więcej niż Olesno ma mieszkańców!

Wśród absolwentów są nie tylko najwięksi przedsiębiorcy i rzemieślnicy z Olesna i okolic, ale nawet pierwszy polski zwycięzca słynnego Rajdu Dakar - Darek Rodewald czy znany didżej Adam de Great (czyli Adam Mitrenga).

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie - od zawodówki do szkoły branżowej i technikum

Szkoła została uruchomiona w 1965 roku, gdy do użytku został oddany budynek przy ówczesnej ulicy Marchlewskiego (dziś Wielkie Przedmieście 41). Od 1976 r. placówka nosi nazwę Zespół Szkół Zawodowych. W skład tego zespołu wchodziły różne typy szkół. Były to zasadnicze szkoły zawodowe, technika zawodowe, licea zawodowe, szkoły dla dorosłych, a dzisiaj są klasy branżowe oraz technikum.

W ciągu lat oleska szkoła na Wielkim Przedmieściu zmieniła swój profil oblicze – od typowej zawodówki do szkoły, w której kształci się techników różnych specjalności. Budynek szkoły w ostatnich latach został unowocześniony i wyposażony. W szkole urządzono profesjonalne pracownie zawodowe.

Od 1997 roku, czyli już od ponad 25 lat, dyrektorem oleskiej zawodówki jest Horst Chwałek.

Studniówka Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Studniówki 2023. Tak bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Z...

Darek Rodewald wygrał Rajd Dakar 2023. Startował z holendersko-polskiej załodze Team de Rooy, jadącej ciężarówką z numerem bocznym 502.

Niewiarygodny sukces! Darek Rodewald z Olesna po raz trzeci ...

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie zlokalizowany jest przy ul. Wielkie Przedmieście 41.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska