4 liga piłkarska: Małapanew Ozimek - Po-Ra-Wie Większyce 4-1

Piłkarz Małejpanwi Ozimek Sebastian Kuchta zdobył dla swojej drużyny jedną z bramek. Oliwer Kubus
Zespół z Ozimka ma za sobą najtrudniejsze spotkania. Przegrał tylko z Polonią Głubczyce, zremisował ze Swornicą, a potem pokonał Starowice i Po-Ra-Wie.

Gospodarze prowadzić mogli już po pierwszej akcji, kiedy uderzał Jaroszyński, a na linii piłkę zatrzymał Rypa. Potem do głosu doszli goście a dokładniej Szafarczyk, ale nie miał szczęścia. Minimalnie spudłował, a następnie po rzucie rożnym trafił w nogi Górniaszka. Na miejscu był jednak Ściański i wobec jego dobitki nikt z miejscowych nie miał już nic do powiedzenia.

Z każdą kolejną minutą uwidaczniała się przewaga Zespołu z Ozimka. Najpierw A. Blaucik w świetnym stylu obronił uderzenie Grześkiewicza, a pudło zanotował K. Kamiński. Groźnie było też po wolnym Grześkiewicza i wreszcie po jego uderzeniu z dystansu w 41. był remis. Trzy minuty później Górniaszek wykorzystał „jedenastkę”, po tym jak golkiper Po-Ra-Wia sfaulował szarżującego K. Kamińskiego

Po przerwie miejscowi potrzebowali niespełna 10. minut, aby mieć pełną kontrolę nad spotkaniem. W zamieszaniu podbramkowym Kuchta podwyższył na 3-1, a podopieczni trenera Dariusza kaniuki nie zamierzali na tym poprzestać. Obrońcy z Większyc do spółki z bramkarzem wybronili się po wolnym, kiedy mur stanął na linii bramkowej, a uderzał Jaroszyński.

Próbę Lewandowskiego w jeszcze lepszym stylu odbił A. Blaucik, a następnie napastnik Małejpanwi Jaroszyński trafił w poprzeczkę. Pomylił się Kuchta, Jaroszyński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, ale na koniec zdołał trafić Habdas po podaniu Stupaka. Tymczasem przyjezdni blisko gola byli dwa razy i to bardzo blisko. Szafarczyk trafił jednak w słupek, a po wolnym Ściańskiego piłka „przeszła” po poprzeczce.

Małapanew Ozimek - Po-Ra-Wie Większyce 4-1 (2-1)
0-1 Ściański - 12., 1-1 Grześkiewicz - 41., 2-1 Górniaszek - 44. (karny), 3-1 S. Kuchta - 54., 4-1 Habdas - 90.

Małapanew: Stodoła - Lewandowski, Kubicz, Suchecki - Górniaszek, D. Kamiński - Grześkiewicz, K. Kamiński (81. Stupak), Kuźma (67. Habdas), Kuchta - Jaroszyński (86. Lech). Trener Dariusz Kaniuka.

Po-Ra-Wie: M. Blaucik - Matyja, Rypa, Kwiatkowski, Kozołup - Szafarczyk (73. Makowski), Łebkowski, Atroszko (46. Adamus), Zagożdżon (80. Stobrawe), Ściański - S. Stachura (61. Tracz). Trenerzy Kamil Stachura i Mariusz Janik.

Sędziował Szymon Łężny (Kluczbork).
Żółte kartki: Górniaszek, Kuźma, K. Kamiński - Atroszko, Łebkowski, Kwiatkowski, Matyja. Czerwona kartka: Kwiatkowski (71., druga żółta).