Centrum Sportu w Opolu. Tak ma wyglądać po rozbudowie. Będą nowe boiska, korty i inne obiekty

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Centrum Sportu w Opolu po rozbudowie - wizualizacja
Centrum Sportu w Opolu po rozbudowie - wizualizacja Mat. UM Opole
Boiska do piłki nożnej, korty do gry w tenisa i squasha, boisko wielofunkcyjne oraz nowy teren rekreacyjny - to wszystko ma powstać w ramach rozbudowy Centrum Sportu w Opolu. - Realizacja jest jednak uzależniona od szeregu okoliczności - zaznacza prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Centrum Sportu w rejonie ulic Wandy Rutkiewicz i Północnej otwarto na początku 2011 roku. Obiekt powstał w czasie, gdy w Polsce powstawały ośrodki, w których mogliby ćwiczyć piłkarze reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Europy 2012, współorganizowanych przez Polskę z Ukrainą.

Jak kilka dni temu w rozmowie z nto przyznawał Przemysław Zych, wiceprezydent Opola, możliwości Centrum Sportu w obecnej formie są już na wyczerpaniu, tymczasem miasto chce rozwijać system szkolenia piłki nożnej. Zauważał, że w mieście są już specjalne klasy sportowe, zaś ratusz zakłada, że młodzież ucząca się w nich zasilać będzie szeregi drużyny Odry Opole.

Do tego dochodził fakt, że obłożenie boisk, na których amatorzy mogą grać rekreacyjnie, jest w mieście bardzo duże, stąd potrzeba realizacji kolejnych obiektów.

Centrum Sportu do rozbudowy. Co tam ma powstać

Koncepcja rozbudowy Centrum Sportu zakłada, że w jego sąsiedztwie na terenie 9 hektarów powstanie sześć boisk do gry w piłkę nożną. Trzy z nich będą pełnowymiarowe.

- Dwa obiekty będą posiadały trawiastą podgrzewaną murawę. Trzecie z boisk także będzie pełnowymiarowe, jednak nie trawiaste, a z murawą syntetyczną. Ponadto ma być zadaszone. Powstać ma również klatka do specjalistycznego treningu bramkarzy - wylicza Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik ratusza.

Trzy z nich będą większe, w tym jedno ma być zadaszone, dzięki czemu możliwe będą treningi niezależnie od warunków pogodowych. Wszystkie boiska mają mieć oświetlenie.

Na inwestycji mają jednak skorzystać nie tylko miłośnicy gry w piłkę nożną, a także młodziki i seniorzy Odry Opole.

Zaplanowano tam również po cztery korty do tenisa oraz do squasha, a także boisko do gry w koszykówkę.

- Powstać mają także siłownia, tor dla rolkarzy, ścieżka do biegania oraz place zabaw - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak.

Arkadiusz Wiśniewski: Są istotne czynniki

Szacunkowy koszt rozbudowy Centrum Sportu to 36 mln złotych. Czas realizacji jest dosyć odległy, miasto planuje go bowiem na lata 2024-2025.

- To nie jest inwestycja zamiast budowy nowego stadionu przy ul. Północnej. Ma ona stanowić jego uzupełnienie. Choć jej wykonanie jest uzależnione od dwóch czynników - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

- Pierwszym jest fakt, że teren, na którym chcemy wykonać nową część Centrum Sportu, jest teraz własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Staramy się o to, aby ta państwowa instytucja przekazała go samorządowi. Aby to jednak było możliwe, najpierw musieliśmy zaprezentować pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni - argumentuje.

- Drugi czynnik dotyczy finansów, będziemy się bowiem starali o przyznanie dofinansowania z ministerstwa sportu, w ramach wsparcia budowy ośrodków treningowych - stwierdza prezydent Opola.

Arkadiusz Wiśniewski zapowiada, że na najbliższej sesji rady miasta w korekcie budżetu ujętych jest 300 tys. zł na wykonanie nowego oświetlenia boiska przy ul. Hallera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Caban Cup" w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska