Ekstraklasa hokeja: Orlik Opole - GKS Katowice 9:1

Łukasz Korzeniowski (w żółtej koszulce) zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. Obok zawodnik GKS-u Michał Kret. Mariusz Matkowski
Nasz zespół rozgromił na swoim lodowisku katowiczan. Nie ma w tym nic dziwnego, bo goście przyjechali w bardzo wąskim składzie.

- Nie spodziewaliśmy się, że w ekstraklasie będą takie mecze jak ten, w którym nie dość, że byliśmy zdecydowanymi faworytami, to jeszcze o mało co nie zdobyliśmy 10 goli - mówił mierzący 200 cm napastnik Orlika Łukasz Korzeniowski, który mocno poprawił swoje statystyki zdobywając trzy gole i notując dwie asysty.

Klub z Katowic zmaga się z potężnymi problemami finansowymi i kadrowymi. W Opolu pojawił się w zaledwie 13-osobowym składzie z dwoma bramkarzami. Dodatkowo już w 14. min karę meczu otrzymał Kanadyjczyk Kyle Heffernan, a ogólnie goście spędzali wiele minut na ławce kar.

Orlik poradził sobie bardzo łatwo i tylko zastanawiać się można co GKS robi w ekstraklasie. To co się w tym klubie dzieje po prostu nie przystoi do rozgrywek ekstraklasy.

Katowiczan było mało w składzie, ale co wzbudziło uśmiechy na twarzach kibiców aż trzy razy otrzymywali karę dwóch minut za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

Orlik zadowolony z wysokiego prowadzenia po dwóch tercjach w ostatniej już wyraźnie oszczędzał siły. To całkiem naturalne, bo już we wtorek czeka go kolejny mecz. W Tychach zmierzy się z GKS-em, który nie ukrywa swoich ambicji medalowych. To będzie poważny mecz, bo w niedzielnym opolanie mieli tak naprawdę trening strzelecki.
Orlik Opole - GKS Katowice 9:1 (3:0, 6:0, 0:1)
1:0 Mariani - 12., 2:0 Korzeniowski - 13., 3:0 Rompkowski - 14., 4:0 Zwierz - 22., 5:0 Duda - 23., 6:0 Korzeniowski - 24., 7:0 Obrał - 29., 8:0 Korzeniowski - 34., 9:0 Mariani - 34., 9:1 Swiderski - 45. .
Orlik: Nobis - Kostek, Sordon, Szczurek, Szydło, Rompkowski - Sznotala, M. Stopiński, Zwierz, Korzeniowski, Obrał - Bychawski, Semiannikow, Wirolainen, Harcharik, Mariani - Trawczyński, Resiak, Gawlik, Duda. Trener Jacek Szopiński.
GKS: Selin - Musiał, Krokosz, Heffernan, Semjan, Riabow - Smirnovs, Cyganek, Gulbinowicz, Kret, Swiderski - Księżyk. Trener Maksymilian Lebek.
Sędziował Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: Orlik - 12 min, GKS - 56 min (w tym kara meczu dla Kyle'a Heffernana). Widzów 550.
Wyniki 2. kolejki ekstraklasy
Orlik Opole - GKSKatowice 9:1 (3:0, 6:0, 0:1); Naprzód Janów - GKS Jastrzębie 2:6 (1:1, 1:2, 0:3); Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0); KH Sanok - GKSTychy 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Mecz Cracovia Kraków - Polonia Bytom został przełożony na inny termin.
10. GKSKatowice 2 0 2:25
We wtorek 30.09 grają: GKS Tychy - Orlik (godz. 18.00), GKS Jastrzębie - KH Sanok, Cracovia - Po-dhale, Unia - Naprzód. Mecz GKS Katowice - Polonia został przełożony na 4.11.