Futsal. Trwa wyborna passa Gredaru Brzeg i Odry Opole

Gracz Gredaru Brzeg Paweł Boczarski zdobył aż cztery gole w meczu z AZS-em Lublin. Oliwer Kubus
Nasze dwie drużyny z pierwszej ligi futsalu wygrały po raz trzeci w sezonie. Wciąż bez zwycięstwa pozostaje natomiast Berland Komprachcice.

Jako pierwsi z odniesienia sukcesu cieszyli się w niedzielę futsaliści Odry. Pokonali oni w “Okrąglaku” ekipę AZS-u Łódź 5-3. Od pierwszych minut byli stroną posiadającą inicjatywę, choć przez długi czas wynik na tablicy świetlnej tego nie oddawał. Goście bowiem nastawili się na wyprowadzenie kontr, które w ich wykonaniu dwukrotnie okazały się zabójcze.

W 22. min kontaktową bramkę dla opolan zdobył Michał Bienias. Ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania siedem minut później.

Zanim jednak to uczynił, kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Odry Łukasz Groszak.

Druga bramka autorstwa Bieniasa wyraźnie uskrzydliła cały zespół gospodarzy. Po doprowadzeniu do wyrównania poszli oni za ciosem i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W 30. min wyszli po raz pierwszy na prowadzenie za sprawą Michała Nowosielskiego, który perfekcyjnie wykończył precyzyjne dogranie od Bieniasa. A chwilę później po rzucie rożnym rożnym trafił Maciej Miga.

Piłkarze z Łodzi zdobyli jeszcze kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało już do naszej drużyny. Kropkę nad “i” postawił Igor Babanskyh, bohater poprzednich spotkań z AZS-em Lublin i Berlandem Komprachcice.

W jeszcze bardziej imponującym stylu zwyciężyli z kolei gracze Gredaru Brzeg. Nie dali oni akademikom z Lublina absolutnie żadnych szans, wygrywając aż 9-4 i dominując przez pełne 40 minut.

Gwiazdą tego starcia był bez wątpienia zawodnik brzeżan Paweł Boczarski, który aż cztery razy znalazł sposób na oszukanie bramkarza rywali. Hat tricka skompletował już przed przerwą, dając swojej ekipie prowadzenie 4-1.

W drugiej połowie nasza drużyna stopniowo dobijała bezradny AZS. Wygrywała już bowiem nawet 9-2 i tylko lekka dekoncentracja futbolistów Gredaru pozwoliła jej nieco zmniejszyć straty.

Wciąż na przełamanie czeka natomiast ostatni z naszych pierwszoligowców - Berland Komprachcice. Uległ on bowiem w Rudzie Śląskiej miejscowej Gwieździe 1-2, tracąc drugiego gola w ostatniej akcji meczu.

Zawodnicy z Rudy Śląska nie tylko lepiej zakończyli, ale i lepiej weszli w mecz. To oni zdobyli bowiem jedynego gola przed przerwą. A dokładniej wypracowali akcję, po której samobójcze trafienie zanotował Viktor Costin. Bramkę dla Berlandu strzelił w 37. min Michał Zboch.

Wyniki 3. kolejki 1 ligi futsalu:

Odra Opole - Malwee Łódź 5-3 (0-2)
Bramki: 0-1 Krysiak - 9., 0-2 Młynarczyk - 19., 1-2 Bienias - 22., 2-2 Bienias - 29., 3-2 Nowosielski - 30., 4-2 Miga - 31., 4-3 Krysiak - 32., 5-3 Babanskyh - 37

Gredar Brzeg - AZS Lublin 9-4 (4-1)
Bramki dla Gredaru: 1-0 Krawców - 3., 2-1 Boczarski - 8., 3-1 Boczarski - 19., 4-1 Boczarski - 20., 5-1 Zajączkowski - 25., 6-1 Salak - 29., 7-1 Kędra - 30., 8-2 Boczarski - 32., 9-2 Fabiszewski - 35.

Gwiazda Ruda Śl. - Berland Komprachcice 2-1 (1-0)
Bramki: 1-0 Costin - 14. (samobójcza), 1-1 Zboch - 37., 2-1 Piewko - 40.