Historia lubi się powtarzać. Odra Opole zremisowała z GKS-em Tychy 1:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry [ZDJĘCIA]

Paweł Sładek
Odra Opole - GKS Tychy 1:1 (0:0)
Odra Opole - GKS Tychy 1:1 (0:0) Paweł Sładek
Zarówno OKS Odra Opole, jak i GKS Tychy wciąż mają szansę na awans do barażów, dlatego ten mecz miał szczególne znaczenie dla obu ekip. Niebiesko-czerwoni byli bardzo blisko zwycięstwa, ale stracili bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do zespołu gospodarzy. Odra dłużej utrzymywała się przy piłce, a GKS odpowiadał kontrami. U miejscowych dobrze funkcjonowały skrzydła, z których często były posyłane piłki w pole karne. Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie Łukasz Kędziora, który po jednym z dośrodkowań główkował w poprzeczkę.

Mimo optycznej przewagi miejscowych niebiesko-czerwoni nie zdołali oddać choćby jednego strzału w światło bramki Konrada Janochy. Podobnie było z GKS-em, który stworzył sobie dwie sytuacje po kontrach, ale podopieczni Jarosława Zydlaka nie zdołali zatrudnić Błażeja Sapielaka.

Po przerwie tyszanie odważniej zaatakowali, ale to Odra otworzyła wynik. Miało to miejsce w 67. minucie za sprawą Kędziory. Obrońca ponownie wykorzystał dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego. Wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze do zwycięstwa, ale druga żółta kartka dla Dawida Czaplińskiego w 76. minucie pokrzyżowała plany Piotra Plewni.

GKS nacierał jeszcze bardziej ochoczo, a Odra broniła się całym zespołem na własnej połowie, szukając okazji po kontrze. Liczne ataki dwukrotnie zakończyły się posłaniem piłki w poprzeczkę bramki Sapielaka. Po kolejnych natarciach goście przełamali impas, a do głosu doszedł Daniel Rumin. Napastnik GKS-u wyrównał w 93 minucie spotkania, ustalając wynik na 1:1.

Bramki: 1:0 Łukasz Kędziora - 67., 1:1 Daniel Rumin - 93
Odra: Sapielak - Spychała, Żemło, Kamiński, Kędziora, Klimek (78. Szrek) - Mikinić (68. Janus), Trojak, Niziołek (68. Hreben), Sauczek (19. Nowak) - Czapliński.
GKS: Jałocha - Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz (79. Malec) - Wachowiak (46. Kozina), Paprzycki (69. Jaroch), Żytek, Grzeszczyk, Steblecki (46. Biel) - Rumin
Żółte kartki: Czapliński (2 kartki), Trojak, Spychała - Mańka, Szymura, Malec
Czerwona kartka: Czapliński - 76.