IV liga piłkarska: MKS II Kluczbork - Sparta Paczków 2-3 [relacja, składy, opinie]

Łukasz Krótkiewicz trzy razy strzelał z rzutów wolnych i dwa razy trafił w słupek. Sławomir Jakubowski
Ten mecz mieliśmy praktycznie wygrany, ale po bardzo dobrej pierwszej połowie zabrakło nam koncentracji i głupie błędy sprawiły, że przegraliśmy - ocenił Zbigniew Bienias, trener rezerw MKS-u.

W pierwszej połowie miejscowi grali z wielkim zaangażowaniem i tym bili na głowę paczkowian. W efekcie stwarzali sobie okazje bramkowe, a z czterech na gole zamienili dwie. O ile Kaczmarek w trudnej pozycji spudłował z pięciu metrów, a Mikulski nie zdołał pokonać Kowalczyka, to ich partnerzy okazali się skuteczniejsi. Wynik spotkania otworzył M. Bienias. Po akcji Zatora i zagraniu na 16 metr, pomocnik MKs-u minął zwodem obrońcę i uderzył przy dalszym słupku. Na 2-0 podwyższył po akcji Culica i jego dokładnym prostopadłym podaniu Kaczmarek, który okazał się lepszy od golkipera w sytuacji sam na sam.

Zbawienna dla Sparty okazała się bramka do szatni. W 45. minucie wychodzący na dobrą pozycję Niziołek został sfaulowany, a Ł. Krótkiewicz uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w słupek. Do odbitej piłki doszedł jednak Fluder.
- W szatni musiały paść ostre słowa, bo zamiast na meczu moi piłkarze byli chyba na pikniku - powiedział trener Sparta Marcin Krótkiewicz. - Na drugą połowę zespół wyszedł zmobilizowany i podjął walkę. To dało efekt w postaci okazji i bramek.

Już pierwsza szansa gości na doprowadzenie do remisu przyniosła sukces. Ł. Krótkiewicz dośrodkował z boku boiska z rzutu wolnego, a Robak nabiegł na piłkę i głową skierował ją do siatki. W kolejnych minutach okazję sam na sam zaprzepaścił Szwarga, a z rzutu wolnego Ł. Krótkiewicz trafił w słupek. Wreszcie w 67. minucie Sparta przeprowadziła składną akcję, Niziołek wycofał do Szwargi, a ten precyzyjnie przymierzył. Obie ekipy miały jeszcze okazje, choć już nie tak klarowne wcześniej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry MKS II miał piłkę meczową. Kilkanaście sekund wcześniej Kowalczyk przed polem karnym faulował Kaczmarka, za co zobaczył czerwoną kartkę. Między słupkami stanął Śleziak, ale Suchocki spudłował.

MKS II Kluczbork - Sparta Paczków 2-3 (2-1)
1-0 M. Bienias - 29., 2-0 Kaczmarek - 37., 2-1 Fluder - 45., 2-2 Robak - 58., 2-3 Szwarga - 67.
MKS II Kluczbork: Błąkała - Zator, Znaj Rewucki, Suchecki - Nawrot, Skóra (75. Wnuk), M. Bienias (75. Krzyształowicz), Culic (46. Wrześniewski) - Mikulski (46. Muzyka), Kaczmarek. Trener Zbigniew Bienias.
Sparta: Kowalczyk - Dechnik, Kolasa, Śleziak, Bierut (75. Podobiński) - Niziołek (77. A. Jędrocha), Markowski, Michałowicz - Ł. Krótkiewicz (87. Biernacki), Fluder (54. Szwarga). Trener Marcin Krótkiewicz.
Sędziował Maciej Kosarzecki (Opole). Żółte kartki: Znaj, Zator. Czerwona kartka: Kowalczyk (90., akcja ratunkowa). Widzów 100.