Jarosław Pilc: "Wiosna Roberta Biedronia nie jest wsparciem...

  Jarosław Pilc: "Wiosna Roberta Biedronia nie jest wsparciem dla PiS"

  Piotr Guzik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Jesienią dojdzie do istotnej zmiany sceny politycznej, która odbędzie się z dużym udziałem Roberta Biedronia. Stanie się to za sprawą mobilizacji ludzi, którzy do tej pory nie chodzili do wyborów - mówi Jarosław Pilc, lider opolskich struktur nowej partii Wiosna.
  Kongres założycielski partii Wiosna Roberta Biedronia odbył się w niedzielę w hali Torwar w Warszawie. Było na nim około stu działaczy z woj. opolskiego.

  - Podobne kongresy są już standardem w marketingu politycznym, ale wydarzenia na skalę startu Wiosny nie było w Polsce od dziesięciu lat - ocenia Jarosław Pilc, lider regionalnych struktury ugrupowania, który w przeszłości przewodził regionalnym strukturom partii Janusza Palikota, a w ostatnich wyborach samorządowych walczył o mandat radnego Opola z list SLD.

  Jarosław Pilc przekonuje, że Robert Biedroń zaprezentował spójną wizję odsunięcia PiS od władzy w Polsce.

  Pytany o opinie innych "antypisowych" ugrupowań, że Wiosna odbiera elektorat im, a nie partii Jarosława Kaczyńskiego, tym samym wzmacniając obóz prawicy, Jarosław Pilc odpiera, że to będzie zweryfikowane przy urnach w maju, podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także na jesieni, kiedy odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

  - Uważam, że jesienią dojdzie do istotnej dekompozycji sceny politycznej, która odbędzie się z istotnym udziałem Roberta Biedronia. Stanie się to za sprawą mobilizacji ludzi, którzy do tej pory nie chodzili do wyborów. Jest też szansa na odebranie kilkuprocentowej górki PiS-owi - przekonuje Jarosław Pilc.

  - Łatwiej będzie to zrobić Robertowi Biedroniowi, który nie jest w tak dużym konflikcie z PiS-em i elektoratem tej partii, jak ma to miejsce w przypadku Grzegorza Schetyny i Platformy Obywatelskiej. Wiosna może być dodatkowym atutem opozycji - uważa lider opolskich struktur tej partii.

  Nie wyklucza przy tym, że Wiosna Roberta Biedronia wejdzie po jesiennych wyborach w koalicję ze środowiskiem PO.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (20) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!