Kmita Zabierzów - Odra Opole. Remis 0-0

Redakcja
Opolanie na inaugurację rundy wiosennej zdobyli jeden punkt.Bramkarz Kmity Artur Sarnat był w niedzielę szybszy od napastnika Odry "Ugo”.
Odra zremisowała na wyjeździe z Kmitą Zabierzów. Zobacz zapis relacji z meczu i pomeczowe opinie.
Kmita Zabierzów - Odra Opole.

Kmita Zabierzów-Odra Opole

W Krakowie Odra Opole rozegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej sezonu 2006/2007. Co prawda zmagania w II lidze trwają już od tygodnia, lecz ubiegłotygodniowy rywal niebiesko-czerwonych, Zawisza Bydgoszcz została wycofana przed sezonem z rozgrywek. Opolanie powiększyli tym samym dorobek punktowy o 3 oczka.

Kmita Zabierzów przed tym meczem miała na swoim koncie tyle samo punktów, co Odra - 19, jednocześnie mając gorszy bilans bramkowy. Dlatego mecz pomiędzy drużynami walczącymi o utrzymanie toczył się "o sześć punktów".

Kmita Zabierzów - Odra Opole

0:0

KONIEC

Kmita: Sarnat - Krauz, Jędrszczyk (kapitan), Pokrywka, Gawęcki - Cebula (37. Siara), Kasperkiewicz, Romuzga, Goncerz (69. Stolarz) - Onyekachi, Fabianowski. Trener Jerzy Kowalik.
Odra: Pronaj - Orłowicz, Nakielski (kapitan) (33' Ganowicz), Zitka, Janicki (59. Tracz) - Błażejewski (83. Paciorek), Copik, Kubik, Surowiak - Feliksiak, Ennyinaya. Trener Witold Mroziewski.

Sędziował Marcin Wróbel z Warszawy. Widzów 500 (w tym 100 z Opola).

1' - Odra rozpoczyna mecz. Po chwili Kmita Zabierzów przeprowadza pierwszą akcję, jednak piłka wychodzi za linię końcową.

2' - Aut dla Odry na wysokości pola karnego Kmity, gospodarze wybili piłkę.

3' - Marcel Surowiak faulowany w narożniku pola karnego, rzut wolny. Główkował Hugo, trafił w rękę jednego z defensorów Kmity. Po chwili sędzia główny pokazał pierwszą żółtą kartkę - dostał ją Enyinnaya za protesty.

5' - Gra przeniosła się na środek boiska. Kmita przeprowadziła akcję. Dariusz Gawęcki zagrał na krótki słupek do Wojciecha Fabianowskiego, który wślizgiem próbował pokonać naszego bramkarza. Jednak nic z tego.

7' - Rzut rożny dla Odry, jednak obrońcy wybili piłkę.

9' - Niebezpiecznie pod naszą bramką. Najpierw Orłowicz wybija piłkę z pola karnego, chwilę później Onyekachi również nieskutecznie.

10' - Tomasz Feliksiak strzela z dystansu prosto w Sarnata.

12' - Rzut wolny dla Odry z około 28. metrów. Jednak Łukasz Kubik uderza wprost w ręce stojącego na linii bramkowej Artura Sarnata.

14' - Dariusz Gawęcki dostał żółtą kartkę za faul na Błażejewskim. Odra wykonuje rzut wolny z narożnika pola karnego. Poszkodowany zagrał piłkę na długi słupek, gdzie Tomasz Copik głową w boczną siatkę.

18' - Fabianowski minął Krzysztofa Janickiego, zdecydował się na strzał z 16. metrów. Pronaj na raty łapie piłkę. Mecz dość senny.

22' - Bardzo niecelnym strzałem zakończył akcję swojego zespołu Dariusz Romuzga.

23' - Pierwszy rzut rożny dla Kmity, krótkie rozegranie, lecz nic groźnego z tego nie wyszło.

24' - Błażejewski dośrodkował w pole karne Kmity, jednak Artur Sarnat uprzedził Hugo. Po chwili znów złe zagranie z rzutu wolnego Kubik.

26' - Tomasz Copik zobaczył żółtą kartkę za wślizg na rywalu. Przy okazji ucierpiał również Tomasz Nakielski, któremu musiał udzielić pomocy lekarz.

28' - Ilia Zitka dwa razy zatrzymuje ataki rywala. Nakielski wraca na boisko.

29' - Grzegorz Goncerz z 17. metrów strzelił prosto w środek bramki. Pronaj broni. Chwilę później żółtą kartkę zobaczył napastnik Kmity, Wojciech Fabianowski za faul na Tomaszu Copiku.

33' - Zmiana w opolskim zespole. Za utykającego Tomasza Nakielskiego wszedł Łukasz Ganowicz. Kmita próbowała wykorzystać przewagę jednego zawodnika, lecz strzał Onyekachiego zablokowany. Odra zaczyna grać bardziej agresywnie.

34' - Akcja Odry. Kubik zagrał prostopadłą piłkę do Surowiaka. Ten próbował dograć do Hugo, jednak obrońca miejscowych przeciął to podanie.

37' - Zmiana w drużynie miejscowych. Za Konrada Cebulę wchodzi Mariusz Siara.

41' - Ilia Zitka ciągnął za koszulkę mijającego go Fabianowskiego, za co zobaczył żółtą kartkę. Rzut wolny dla Kmity. Romuzga próbował szczęścia, jednak trafił w naszego defensora.

43' - Odra z pomysłem wykonała wolnego. Kubik zagrał do Copika, ten odegrał głową do Janickiego, który wepchnął piłkę do bramki strzeżonej przez Sarnata, jednak sędzia nie uznał bramki. Tomasz Copik był na minimalnym spalonym.

44' - Artur Sarnat znów szybszy. Tym razem porwał piłkę sprzed nóg Hugo. Sędzia dolicza dwie minuty.

45' + 2 - Główkował Gawęcki, jednak minimalnie obok słupka.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Mecz toczony w sennej atmosferze. Ostatnie siedem minut trochę lepszej gry Odry, która zaatakowała bardziej odważnie i zdobyła nawet bramkę, lecz ze spalonego.

Strzały (celne): Kmita - 6 (3), Odra - 4 (2)
Rzuty rożne: Kmita - 1, Odra - 2
Faule: Kmita - 10, Odra - 5
Spalone: Kmita - 0, Odra - 3

46' - Kmita rozpoczęła II połowę tego spotkania.

48' - Ugochukwu Eyninnaya szarżował na bramkę Kmity, jednak stracił piłkę przed polem karnym.

52' - Gra znowu w środku pola, żadna z drużyn nie forsuje zbytnio tempa.

53' - Zmiana w drużynie Kmity Zabierzów. Schodzi Daniel Onyekachi a w jego miejsce na placu gry pojawił się Wojciech Ankowski.

55' - Krzysztof Janicki w starciu z rywalem został uderzony łokciem i dłuższą chwilę spędził na murawie. Janicki będzie grał z opatrunkiem na głowie, bowiem ma rozcięty łuk brwiowy.

58' - Siara strzelał z narożnika pola karnego wysoko nad bramką.

59' - Za kontuzjowanego Janickiego na boisko wszedł Marek Tracz. Odra zmodyfikowała nieco ustawienie - Marcel Surowiak przeszedł na lewą obronę, a Łukasz Kubik na lewą pomoc.

62' - Odra ponownie przejmuje piłkę na swojej połowie, próba konstrukcji jakiegoś ataku kończy szybko - Hugo na spalonym. Marek Tracz z ostrego kąta próbował pokonać Sarnata, który jednak był czujny i złapał piłkę.

63' - Tomasz Copik po raz kolejny świetnie przerywa akcję rywala. Chwilę później Fabianowski głową nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pavola Pronaja.

64' - Kmita ma już na koncie 16 fauli, tym razem Kubik zaatakowany w nieprzepisowy sposób - nakładka.

69' - Dobra akcja Odry, Błażejewski dogrywał przed pole karne do Tracza, który jednak nie przejął piłki. Chwilę później zmiana w zespole Kmity: Michał Stolarz zmienił Grzegorza Goncerza.

70' - Rzut rożny dla Kmity po wybiciu przez Ganowicza piłki na róg. Niepewnie wybijał Surowiak, jednak gospodarze nie skorzystali z prezentu.

71' - Sędzia odgwizdał rękę Surowiaka, Kmita ma rzut wolny z narożnika pola karnego. Strzelał Jędrszczyk - bardzo niecelnie.

77' - Po rzucie z autu uderzał Fabianowski. Strzał został zablokowany przez Surowiaka, który przy okazji ucierpiał. Chwilę później w środku pola faulowany był Hugo.

79' - Fatalny błąd opolskiej defensywy, w dogodnej sytuacji znalazł się Ankowski, jednak Zitka, który asekurował Pronaja wybił piłkę z linii bramkowej.

83' - Pozornie łatwe dośrodkowanie Kmity, jednak Pronaj na raty łapie piłkę. Zmiana w Odrze: Za Artura Błażejewskiego wchodzi Grzegorz Paciorek.

86' - Żółta kartka dla Dariusza Romuzgi za faul na szarżującym Hugo. Z rzutu wolnego uderzał Kubik, jednak Sarnat pewnie broni.

87' - Po składnej kontrze na bramkę Sarnata bardzo niecelnie z 17. metrów uderzał Tomasz Feliksiak.

90' - Sędzia dolicza pięć minut do regulaminowego czasu gry.

90' + 2 - Hugo z obrońcą walczył o piłkę, uderzył lecz Sarnat obronił. Chwilę później rzut wolny po przeciwnej stronie boiska dla Kmity. Strzelał Piotr Kasperkiewicz, minimalnie obok słupka.

90' + 4 - Żółta kartka dla Siary za faul na Traczu. Rzut wolny dla Odry z boku boiska. Dośrodkował Kubik, próbował strzelać Tracz, jednak nic z tego nie wyszło.

90' + 5 - Koniec meczu. Odra bezbramkowo zremisowała z Kmitą.

Po słabym spotkaniu, w którym brakowało spięć podbramkowych, Odra zremisowała z Kmitą 0-0. Wynik ten nie krzywdzi żadnej z drużyn, chociaż zarówno gospodarze jak i niebiesko-czerwoni mieli okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ale jak powiedział po meczu Tomasz Copik: "Pierwsze koty za płoty i z każdym kolejnym meczem będzie lepiej".
Jeśli chodzi o grę Odry, to zwłaszcza w II. połowie zabrakło odwagi w poczynaniach ofensywnych. Rywal popełniał bowiem błędy w obronie, które można było wykorzystać. Opolanie z kolei grali konsekwentnie w tyłach, z przodu jednak brakowało zdecydowania i przysłowiowej kropki nad i.

Strzały (celne): Kmita - 11 (5), Odra - 10 (4)
Rzuty rożne: Kmita - 3, Odra - 3
Faule: Kmita - 21, Odra - 8
Spalone: Kmita - 0, Odra - 4

Powiedzieli po meczu:

Witold Mroziewski (trener Odry): - Podjęliśmy walkę z rywalem, którą okupiliśmy kontuzjami Nakielskiego, Zitki i Janickiego. Jeżeli chodzi o mecz, to chciałbym na spokojnie zobaczyć sytuację z I. połowy, kiedy to sędzia odgwizdał spalonego. Według mnie ta decyzja była mocno kontrowersyjna. Poza tym w dwóch kontrach Surowiak i Enyinnaya źle odgrywali do partnerów. W II. połowie mieliśmy więcej z gry, jednak wciąż brakowało tego ostatniego, decydującego podania. Z punktu jesteśmy zadowoleni, bo w sumie z Zabierzowem zdobyliśmy cztery, a to nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie.

Łukasz Kubik (pomocnik Odry): - Nie jestem do końca zadowolony, gdyż były okazje ku temu, aby wygrać. Z punktu trzeba się jednak cieszyć, gdyż jest to początek, a w następnych meczach musimy systematycznie zdobywać punkty.