Koronawirus Opole. W warsztatach 55. Batalionu Remontowego pracownicy cywilni szyją maseczki. Do akcji włączą się też żołnierze

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Ruszyło wielkie szycie maseczek w warsztatach opolskich logistyków.
Ruszyło wielkie szycie maseczek w warsztatach opolskich logistyków. Kpt. Piotr Płuciennik
Na mapie Opola pojawił się kolejny punkt, gdzie szyte są maseczki ochronne dla służby zdrowia. Ich produkcja ruszyła w warsztacie tapicerskim 55. Batalionu Remontowego.

W warsztacie tapicerskim 55. Batalionu Remontowego 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wyposażonego w profesjonalne maszyny do szycia, na co dzień robi się obicia do remontowanych w batalionie pojazdów wojskowych.

Jednak teraz, w dobie pandemii koronawirusa, grupa krawcowych z Opola, pod kierownictwem Magdaleny Bazan, zwróciła się do dowódcy batalionu z prośbą, w sprawie wykorzystania części potencjału warsztatu tapicerskiego do szycia maseczek ochronnych - informuje kapitan Piotr Płuciennik z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Podpułkownik Andrzej Rakowski wyraził zgodę i dzięki temu możliwe stało się uruchomienie produkcji.

Maseczki szyją charytatywnie pracownicy resortu obrony narodowej, pod kierownictwem krawcowej Bogusława Półtorak, która przeszkoliła ochotników. W akcję lada dzień włączą się też żołnierze.

W pierwszej kolejności zostało wykonać 70 sztuk maseczek dla pracowników resortu obrony narodowej z 55. Batalionu Remontowego. Maseczki są trójwarstwowe, nadają się do prania, więc są wielokrotnego użytku.

W następnej kolejności uszyte zostało 200 maseczek jednorazowego użytku z materiałów otrzymanych od krawcowych z Opola. Zostały one przekazane do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

W akcję zaangażowali się również pozostali żołnierze i pracownicy 55 Batalionu Remontowego. Ponieważ nie wszyscy potrafią szyć, w batalionie zorganizowano zbiórkę funduszy na ten cel.

Pozwoliło to na uszycie kolejnych 1000 sztuk maseczek.

Na tym na pewno pracownicy i żołnierze 55 Batalionu Remontowego nie poprzestaną i w miarę możliwości będą pomagać w szyciu kolejnych maseczek dla opolskiej służby zdrowia - kończy Piotr Płuciennik.

Marlena Maląg o programach dla seniorów - iPolitycznie plus

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie