Lewica nie będzie miała kandydata na prezydenta Opola. Poparła dotychczasowego włodarza miasta Arkadiusza Wiśniewskiego

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Wspólna konferencja prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z przedstawicielami Nowej Lewicy na opolskim Rynku.
Wspólna konferencja prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z przedstawicielami Nowej Lewicy na opolskim Rynku. Sławomir Draguła
Lewica nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Opola. Dzisiaj na konferencji poinformowała, że poprze dotychczasowego włodarza Arkadiusza Wiśniewskiego. Ludzie Lewicy znajdą się też na liście KWW Arkadiusza Wiśniewskiego do rady miasta.

W poniedziałek (26 lutego) na opolskim Rynku przedstawiciele opolskiej Nowej Lewicy poinformowali, że nie wystawią swojego kandydata na prezydenta Opola w kwietniowych wyborach samorządowych.

Opolska Lewica poprze w nich dotychczasowego prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Decyzja ta była przedmiotem naszych głębokich analiz i przemyśleń i chcę podkreślić, że została podjęta jednogłośnie - mówi senator Piotr Woźniak z Nowej Lewicy. - Arkadiusz Wiśniewski jest sprawdzonym samorządowcem, osobą, która zmienia Opole na naszych oczach na lepsze, która sprawnie zarządza miastem. Sądzimy, że jego kolejna kadencja będzie równie sprawna i udana jak poprzednie.

Na poniedziałkowej konferencji Lewica przedstawiła też dwóch kandydatów do Rady Miasta Opola, którzy wystartują w wyborach z listy KWW Arkadiusza Wiśniewskiego:

  • To Paweł Kampa, szef miejskich struktur i sekretarz rady wojewódzkiej Nowej Lewicy
  • oraz Michał Kalinowski, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.

Senator Piotr Woźniak podkreślił, że współpraca Nowej Lewicy z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim trwa od dłuższego czasu.

- Dość intensywnie wspierał on start sił demokratycznych w ostatnich wyborach 15 października, osobiście wsparł również mój start do Senatu i jak wiadomo udało się to zrealizować z wynikiem dobrym, aby nie powiedzieć bardzo dobrym - mówi Piotr Woźniak.

Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że jest zaszczycony poparciem opolskiej Lewicy.

- Staram się zarządzać miastem w taki sposób, by realizować postulaty różnych stron, różnych mieszkańców, a nie obracać głowę tylko w jedną stronę - mówi Arkadiusz Wiśniewski. - Ostatnie lata naszej współpracy są bardzo owocne i myślę, że to, co się teraz dzieje, jest naturalne. Jestem osobą bezpartyjną i zwracam zawsze swoją prośbę o poparcie do mieszkańców, ale wsparcie dużej i solidnej struktury partyjnej jest bardzo ważne.

- Wielu opolan nie chce żebyśmy rywalizowali ale współpracowali - dodał Arkadiusz Wiśniewski. - Jestem otwarty na postulaty Lewicy, rozmawiamy o nich. Chcę zaznaczyć jednak, że jestem człowiekiem centrum i w związku z tym nie wszystkie postulaty lewicowe są tymi, które idealnie pokrywają się z moimi, więc dla Lewicy to też jest pewien kompromis. Najważniejsze jest jednak to, by razem współdecydować o mieście i zarządzać jego sprawami.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska