Miss Polonia Ewa Jakubiec odwiedziła swoją szkołę podstawową w Karłowicach Wielkich. Nie jest jedyną znaną absolwentką

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Miss Polonia Ewa Jakubiec odwiedziła swoja szkołę w Karłowicach Wielkich.
Miss Polonia Ewa Jakubiec odwiedziła swoja szkołę w Karłowicach Wielkich. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Karłowicach Wielkich
Ewa Jakubiec wychowała się w Słupicach koło Nysy. Do szkoły podstawowej chodziła w Karłowicach Wielkich. Udowodniła, że można pochodzić z małej miejscowości i zrobić karierę w wielkim świecie. Teraz odwiedziła swoją dawną podstawówkę.

- Cieszymy się bardzo, że w naszej szkole i przedszkolu gościliśmy naszą absolwentkę: Ewę Jakubiec, Miss Polonię 2023! - mówi Andrzej Łukasiewicz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Karłowicach Wielkich koło Nysy. - Pani Ewie bardzo dziękujemy za piękne i wartościowe spotkanie

- To była kolejna akcja w ramach MissJaZdrowie - mówi Ewa Jakubiec. - Tym razem odwiedziłam Zespół Szkolno-Przedszkolny w Karłowicach Wielkich, gdzie sama chodziłam jako mała dziewczynka. Cudownie było wrócić do starych murów szkoły, na nowo usłyszeć szkolny dzwonek. A przy okazji porozmawiać z dziećmi o ich nawykach i dlaczego w ogóle warto jeść owoce i warzywa!

Ewa Jakubiec ma 27 lat. Pochodzi ze Słupic koło Nysy, a w Karłowicach Wielkich chodziła do szkoły podstawowej.

- W Nysie się urodziłam, tutaj skończyłam Liceum Ogólnokształcące Carolinum - mówi Ewa Jakubiec. - Do Wrocławia wyjechałam na studia.

Obecnie Ewa Jakubiec mieszka i pracuje we Wrocławiu, ale dzisiaj w adresie mailowym Miss Polonia ma login „ewajakubiecnysa".

Jest dyplomowaną pielęgniarką w trakcie specjalizacji anestezjologicznej. Pracuje w zawodzie, w klinice medycyny estetycznej. Jest pielęgniarką przy zabiegach transplantacji włosów. Jednocześnie nadal studiuje. Kończy drugi kierunek: zdrowie publiczne na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym.

W wolnym czasie uwielbia jazdę motocyklem.

Jagna z „Chłopów" też jest absolwentką szkoły w Karłowicach Wielkich

- Dla naszych uczniów spotkanie z Miss Polonią, która skończyła nie tak dawno tę samą szkołę, było ogromnym przeżyciem - dodaje dyrektor Andrzej Łukasiewicz. - Pracujemy już nad tym, aby do naszej szkoły zaprosić teraz inną naszą znaną absolwentkę. Tym razem ze świata filmu. Absolwentką szkoły podstawowej w Karłowicach Wielkich jest także aktorka Kamila Urzędowska.

Kamila Urzędowska to aktorka znana m.in. z filmów „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", a ostatnio z ekranizacji „Chłopów"", gdzie zagrała Jagnę.

Ewa Jakubiec została Miss Polonia 2023. 26-letnia pielęgniarka i modelka pochodzi z Nysy.

Ewa Jakubiec z Nysy została Miss Polonia 2023. Poznajcie 26-...

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Karłowicach Wielkich

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska