Namysło o Mosznej: marszałek stawia 'Sebestówkę'

Archiwum
Archiwum
Według Andrzeja Namysły inwestycja w Mosznej nie ma sensu.

Upór marszałka Sebesty, żeby za 20 mln zł wybudować pawilon w Mosznej, to nic innego jak pozostawienie po sobie pomnika "Sebestówki" - mówił wczoraj na konferencji prasowej Andrzej Namysło z SLD, radny sejmiku wojewódzkiego.

Jak dodał, konferencję zwołał po wyborach, żeby nikt go nie posądził o zbijanie punktów wyborczych.

- Przyświeca mi troska o stan finansów publicznych, inwestycja ma być sfinansowana z pieniędzy publicznych, których budżet województwa może nie unieść - przekonywał Andrzej Namysło.

Na konferencji odczytał swój apel. - Zwracam się do pana marszałka Józefa Sebesty z apelem o refleksję i racjonalne, a nie emocjonalne podejście do koniecznych zmian w zespole pałacowo-parkowym w Mosznej - czytał Namysło. - Jeszcze nie jest za późno na wycofanie się z pomysłu budowy w tym miejscu Centrum Terapii Nerwic i zatrzymanie kosztownego procesu, który nie ma uzasadnienia, zarówno medycznego, jak i biznesowego.

Inwestycja w Mosznej, związana m.in. z budową nowego pawilonu, ma kosztować około 20 mln zł. Władze województwa twierdzą, że jest niezbędna, bo wojewódzki konserwator zabytków nie zgodził się na przebudowę pałacu (w którym obecnie znajduje się Centrum), aby spełniał on wymogi określone przez ministra zdrowia.

Wicemarszałek Roman Kolek przekonuje, że budżet województwa jest w stanie unieść inwestycję.

W piątek zostanie podpisana umowa na budowę z firmą PolBau.

- Zamek jest jak bajka, ale inwestycja bajką już nie jest - podkreśla wicemarszałek Kolek. - Wszystko powstaje w oparciu o biznesplan, dokładne wyliczenia. Budowa nowego centrum leczenia nerwic będzie kosztować 9 mln zł, a reszta to inwestycja w zamek i jego otoczenie, co posłuży całemu województwu. Nasze rozwiązanie zyskało poparcie prof. Jaremy, krajowego konsultanta do spraw psychiatrii. Szkoda, że na temat leczenia wypowiadają się najczęściej ci, którzy na ten temat mają niepełną wiedzę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska