Niezwykła akcja w centrum Opola. Mieszkańcy w czynie społecznym ratują ogród przy Krakowskiej

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Efekty niedzielnych prac i stan, w jakim ogród znajdował się przed ich rozpoczęciem, możecie zobaczyć w galerii zdjęć.
Efekty niedzielnych prac i stan, w jakim ogród znajdował się przed ich rozpoczęciem, możecie zobaczyć w galerii zdjęć. Łukasz Biernacki
Kiedyś pełen życia i ludzi, a po latach zarośnięty, zaśmiecony i zapomniany. To krótki opis ogrodu, który znajduje się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 41B. Społecznicy z fundacji HumanDoc postanowili przywrócić temu miejscu dawny blask.

- Mamy nadzieję, że uda nam się to miejsce odrestaurować. Chcielibyśmy, żeby tutaj w centrum miasta mieszkańcy Opola mieli taki zielony punkt, do którego będzie można przyjść odpocząć od zgiełku – mówi Dominika Springer z fundacji HumanDoc w Opolu.

Co ważne, rewitalizacja ogrodu odbywa się w czynie społecznym. Organizatorzy akcji nie chcą czerpać z niej żadnych korzyści.

Pierwsze wspólne sprzątanie odbyło się w niedzielę (21 kwietnia). Wzięło w nim udział kilkunastu zainteresowanych odnowieniem ogrodu mieszkańców Opola i osoby związane z fundacją.

- Dzisiaj udało się zrobić bardzo dużo. Wycinaliśmy zarośla i zbieraliśmy śmieci. Było ich tyle, że aż zabrakło nam kontenerów. Ale czeka nas jeszcze dużo pracy. Następne akcje będziemy ogłaszać na naszych mediach społecznościowych – mówi Dominika Springer – Poszukujemy też firm ogrodniczych, które pomogłyby nam w niektórych pracach.

- Ale już teraz dziękujemy wszystkim zainteresowanym pomocą i Zakładowi Komunalnemu za podstawienie kontenera – dopowiada Anna Stężały z fundacji HumanDoc.

Efekty niedzielnych prac i stan, w jakim ogród przy ulicy Krakowskiej 41B w Opolu znajdował się przed ich rozpoczęciem, możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Tajemniczy Ogród powstanie w centrum Opola

Fundacja HumanDoc wpadła na pomysł stworzenia przy ulicy Krakowskiej w Opolu tajemniczego ogrodu, który będzie przyciągał spragnionych kontaktu z naturą.
– Oczami wyobraźni widzę już chwilę relaksu w otoczeniu bujnej zieleni. Będzie tu można schować się przed ulicznym gwarem i upałem wśród cieni drzew oraz zapachu roślin. Jestem przekonana, że to miejsce może stać się dumą naszego miasta - mówi Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc.

Idea jest taka, że to mieszkańcy pomogą wyczarować tajemniczy ogród i zyskają wpływ na jego wygląd.

Ogród znajduje się w Opolu przy ulicy Krakowskiej 41B.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska