Obwodnica piastowska Opola. Jak zaawansowane są poszczególne prace? [ZDJĘCIA]

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Budowa obwodnicy piastowskiej Opola. Drogowcy zaprzeczają, by w ziemi natrafiono na szczątki.
Budowa obwodnicy piastowskiej Opola. Drogowcy zaprzeczają, by w ziemi natrafiono na szczątki. Piotr Guzik
Największy zakres prac udało się zrealizować na północnym krańcu drogi. Im dalej na południe, tym więcej pozostało do zrobienia. Drogowcy podkreślają jednak, że prace postępują zgodnie z harmonogramem. Dementują też pogłoski, że w trakcie robót na wysokości cmentarza na Półwsi natrafiono na ludzkie szczątki.

Budowa obwodnicy piastowskiej trwa od roku. Inwestycja prowadzona jest na około 4-kilometrowym odcinku, poczynając od obwodnicy północnej Opola, kończąc na wysokości węzła na ul. Niemodlińskiej.

- Najbardziej zaawansowane są roboty na odcinku od obwodnicy północnej do ronda im. Rozwadowskiego na ul. Wrocławskiej, gdzie gotowe są już zjazdy od strony Bierkowic. Na niektórych fragmentach gotowa jest już podbudowa bitumiczna z krawężnikami, na innych pojawiła się warstwa asfaltu - opisuje Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Obwodnica piastowska Opola. Jaki postęp prac?

Z prac, które pozostały do zrealizowania na rzeczonym odcinku, jest m.in. wykonanie ekranów akustycznych od strony bloków przy ul. Wrocławskiej. Z kolei na wiadukcie nad ul. Północną nie ma jeszcze barier.

Adam Leszczyński wskazuje, że znaczny jest też postęp w realizacji estakady nad rondem na ul. Wrocławskiej, a także na budowie wiaduktu w miejscu dawnego skrzyżowania ulic 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, Wspólnej oraz Zbożowej. Wiadukt połączy te dwie pierwsze drogi i będzie przebiegał nad obwodnicą, która biegnie tam w ciągu ul. Zbożowej.

- Trwają też prace ziemne na odcinku od ronda do węzła na ulicy Niemodlińskiej. Z kolei w rejonie węzła na obwodnicy północnej trwa budowa podpór jednej z nitek. Przy okazji przypominam, że w tej okolicy nie ma już ruchu wahadłowego - wylicza rzecznik MZD.

MZD: Nie naruszono grobów

Adam Leszczyński dementuje też pogłoski, na jakie można natrafić w mediach społecznościowych: że w rejonie prac prowadzonych na wysokości cmentarza na Półwsi natrafiono na ludzkie szczątki.

- Zdajemy sobie sprawę z bliskości nekropolii, dlatego wszystko odbywa się z dbałością o szczegóły, aby nie uszkodzić miejsc pochówków - mówi.

- Cały czas pracujemy na terenie działki drogowej. A teren grobów zlokalizowanych w pasie drogowym, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, został odgrodzony palisadą żelbetową. Właśnie po to, aby nie uszkodzić grobów - wskazuje rzecznik MZD.

Budowa obwodnicy piastowskiej ma być gotowa do końca 2019 roku. Inwestycja kosztuje 119 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska