Od 16 kwietnia zamknięta jest część ulicy Pieloka w Oleśnie. To droga dojazdowa do urzędu miejskiego i starostwa powiatowego

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Na tym skrzyżowaniu będzie zakaz skrętu w ul. Pieloka.
Na tym skrzyżowaniu będzie zakaz skrętu w ul. Pieloka. UM Olesno
Ulica Pieloka tymczasowo będzie ulicą jednokierunkową, ale tylko na niespełna 200-metrowym odcinku. Jest to jedna z głównych ulic w mieście, przy której mieszczą się urzędy, szkoła oraz kościół parafialny.

Od wtorku (16 kwietnia) w związku z gruntowną przebudową ul. Pieloka w Oleśnie zmieniona została tymczasowo organizacja ruchu na tej jednej z głównych ulic w mieście.

Ulica Pieloka tymczasowo będzie ulicą jednokierunkową, ale tylko na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Jendrzejczyka (czyli przy kościele pw. Bożego Ciała) do skrzyżowania z ul. Krasickiego.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać aż do 30 czerwca. W tym czasie przy ulicy stać będzie znak zakazu skrętu w prawo z ulicy Krasickiego w ulicę Pieloka.

Ograniczenie w ruchu ma związek z gruntowną przebudową ul. Pieloka w Oleśnie.

Jest to ważna droga w centrum Olesna. Dojeżdża się tędy m.in. do urzędu miejskiego, starostwa powiatowego, urzędu pracy, prokuratury rejonowej, a także do cmentarza komunalnego.

Przebudowa ulicy Pieloka jest kompleksowa. Prace zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym etapie wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz zamontowane zostanie nowe oświetlenie uliczne.

Przewidywany czas remontu ulicy Pieloka to 3 miesiące. W ramach prac zbudowane zostanie małe rondo koło urzędu miejskiego, na skrzyżowaniu trzech ulic: Pieloka, Powstańców Śląskich i Dworcowej.

Przebudowa ul. Pieloka w Oleśnie kosztować będzie 3,73 mln zł, z czego aż 3,67 mln zł pokryje dotacja rządowa.

- Żadne z rosnących przy ul. Pieloka drzew nie zostanie usunięte - obiecuje urząd miejski w Oleśnie. - Projekt zakłada usunięcie jedynie starego żywopłotu, a w jego miejscu znajdą się wielopoziomowe nasadzenia. Nie będzie ingerencji w system korzeniowy drzew. Zależy nam na zachowaniu walorów ulicy Pieloka, która robi wrażenie na wszystkich.

Na tym odcinku ul. Pieloka w Oleśnie jest aktualnie jednokierunkowa:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska