Odra Opole pokonała w sparingu Spartę Paczków 4-0

Przy piłce Bartosz Włodarczyk, testowany w Odrze gracz Grunwaldu.
Przy piłce Bartosz Włodarczyk, testowany w Odrze gracz Grunwaldu. Marcin Sabat
3-ligowiec z Opola przeważał, ale worek z bramkami rozwiązał dopiero po przerwie. W obu zespołach pokazało się kilku nowych piłkarzy.

Odra od pierwszej minuty przeważała, bardzo często gościła na połowie rywala, a z czasem zaczęła stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Pierwsze strzały z dystansu w bardzo dobrym stylu obronił Czarnecki, a potem miał wraz z kolegami sporo szczęścia. Najpierw z najbliższej odległości uderzał testowany piłkarz Grunwaldu Ruda Śląska Bartosz Włodarczyk, ale został zablokowany. Dobitka Niemczyka była z kolei niecelna. Za chwilę aktywny Włodarczyk główkował i znów trafił w obrońcę.

Po przerwie piłkarz ten wreszcie znalazł sposób na bramkarza Sparty i pokonał go mierzonym strzałem z 17 metrów. To rozwiązało worek z bramkami. Po dwóch minutach akcję zainicjował Niemczyk i wyłożył piłkę znanemu z gry w MKS-ie Kluczbork Krzysztofowi Wolkiewiczowi, który dopełnił formalności.

W 55. minucie było już 3-0, a tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego Ałdasia wykorzystał Droszczak. Ten pierwszy w 64. minucie ustalił wynik na 4-0. Paczkowianie starali się grać z kontry, ale bramkarz powstrzymał szarżę Niziołka i Michaliszyna, a strzał Bobińskiego został zablokowany.
W ekipie Odry zabrakło Michała Sypka (Sparta Paczków), który uzgodnił warunki kontraktu, ale skręcił kostkę. Byli za to Waldemar Gancarczyk, który przedłużył właśnie umowę oraz nowy nabytek Odry Tomasz Wepa (Górnik Wałbrzych), który należał do najlepszych piłkarzy na boisku.

Trener Zbigniew Smółka oglądał też doskonale znanego w regionie pomocnika Przemysława Bellę (Rozwój Katowice), który ma dołączyć do Odry. Poza tym pokazał się obrońca Rakowa Czętochowa Eryk Krupa oraz młodziutki bramkarz Maciej Turek z MOSiR-u Odra Opole.

Odra Opole - Sparta Paczków 4-0 (0-0)
1-0 Włodarczyk - 52., 2-0 Wolkiewicz - 52., 3-0 Droszczak - 55., 4-0 Ałdaś - 64.
Odra: Weinzettel - Brusiło, Michniewicz, Gawron, Eryk Krupa (Raków Kraków) - Bartosz Włodarczyk (Grunwald Ruda Śląska), Ałdaś, Tomasz Wepa (Górnik Wałbrzych), M. Gancarczyk - Przemysław Bella (Rozwój Katowice) - Niemczyk. Grali ponadto: Maciej Turek (MOSiR Odra Opole), Copik, Droszczak, W. Gancarczyk, Aleksander Kowalski (z drużyny juniorów), Krzysztof Wolkiewicz (MKS Kluczbork).
Sparta: Czarnecki - Podobiński, Hejdak, Przemysław Cichocki (Górnik Wałbrzych), Bartłomiej Olszewski (Pomologia Prószków) - Michaliszyn, Bobiński, Niziołek, M. Olszewski, Osuchowski - Cymara. Grali ponadto: Wandzel, Pawełek, Bogdanowicz, Piotr Pach (Reńska Wieś).