Opolscy celnicy likwidują nielegalne automaty do gier

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych, za organizatora gier można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści - właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak również tego, kto wynajmuje miejsce pod automaty.
Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych, za organizatora gier można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści - właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak również tego, kto wynajmuje miejsce pod automaty. Służba Celna
Łącznie w pierwszym kwartale 2015 roku celnicy z Opola zatrzymali 147 nielegalnych automatów do gier w 43 lokalach, z czego 60 w samym Opolu.

W ramach akcji walki z nielegalnym hazardem opolscy celnicy weszli do sześciu lokali na terenie Opola i zabezpieczyli 22 automaty do gier hazardowych.

- Odpowiadamy tym samym na apele mieszkańców, którzy zgłaszają nam prośby o interwencje - wyjaśnia mł. asp. Justyna Bioły-Kobylańska, młodszy ekspert Służby Celnej w Opolu.

Z takimi apelami do funkcjonariuszy zwracają się zazwyczaj rodziny i bliscy osób grających nałogowo. Jak informuje Justyna Bioły-Kobylańska, opolska Służba Celna stawia sobie za cel całkowite oczyszczenie województwa z nielegalnych automatów do gier. Łącznie w pierwszym kwartale 2015 roku celnicy z Opola zatrzymali 147 nielegalnych automatów do gier w 43 lokalach, z czego 60 w samym Opolu.

Służba Celna rozpoczyna także akcję informacyjną skierowaną do właścicieli lokali, w których organizowane są gry na nielegalnych automatach. Celem akcji jest uświadomienie wynajmującym lokale pod automaty, że oni również ponoszą odpowiedzialność za współudział w organizacji gier na automatach.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych za organizatora gier można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści - właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak również tego, kto wynajmuje miejsce pod automaty.

- Zatem lepiej i bezpieczniej dla wynajmujących, aby zawczasu wypowiedzieli umowy najmu i zmienili najemcę na takiego, który prowadzi legalną działalność. W przeciwnym wypadku, w razie kontroli Służby Celnej wynajmujący z mocy prawa znajdzie się w gronie osób uznanych za organizatorów gier na automatach i obciążony karą administracyjną w wysokości 12 tys zł od jednego automatu - ostrzega Justyna Bioły-Kobylańska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska