Park 800-lecia Opola. Powstanie tam plac zabaw dla dzieci i dla dorosłych. Wśród atrakcji fabryka piasku

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Na placu zabaw w Parku 800-lecia Opola ma być m.in. fabryka piasku podobna do tej, która jest w Kielcach.
Na placu zabaw w Parku 800-lecia Opola ma być m.in. fabryka piasku podobna do tej, która jest w Kielcach. Aleksander Piekarski
Ratusz poszukuje wykonawcy edukacyjnego placu zabaw zaplanowanego w Parku 800-lecia Opola na Wyspie Bolko. Zaplanowano w nim atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja może być gotowa pod koniec wakacji.

Realizację pierwszego etapu budowy Parku 800-lecia Opola sfinalizowano pod koniec minionego roku. Oficjalne otwarcie inwestycji wartej około 10 mln zł planowano na wiosnę tego roku, jednak epidemia koronawirusa powoduje, że uroczystość trzeba było odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Nie można wykluczyć, że sytuacja się uspokoi do końca wakacji. Wtedy też gotowa powinna być nowa atrakcja Parku 800-lecia Opola - edukacyjny plac zabaw dla dzieci i dorosłych. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na jego wykonanie.

Plac zabaw ma być ulokowany po obu stronach alejki biegnącej niemalże równolegle do ulicy Bolkowskiej. Jego większą część stanowić będzie zestaw urządzeń do zabawy dla dzieci. Wśród nich są po dwa rodzaje huśtawek i karuzel, a także trampoliny i bujaki. Pojawi się też duże linarium oraz zestaw przygodowy, na który złoży się kilka zjeżdżalni i przejść pomiędzy nimi.

Będzie też duża piaskownica w kształcie statku. Sporą atrakcją powinna być "fabryka piasku". To zestaw urządzeń, na który składają się m.in. taśmociąg, podajniki, wiaderka w prowadnicach, formy do wyciskania piasku oraz blaty. Oprócz tego po sąsiedzku stanąć mają dwie koparki dla dzieci.

Po drugiej stronie alejki zaplanowano drugie linarium, a także strefę eksperymentów. Zamontowane mają być takie urządzenia, jak dysk do obserwowania zjawisk przepływu cieczy, duże wahadła Newtona, kolumna umożliwiająca wytwarzanie wiru, pryzmat wodny, peryskop czy teleskop. Dodatkowo obok placu ma stanąć tyrolka.

Projekt zakłada też ogrodzenie obu części placu zabaw oraz wykonanie na nim szeregu ławek. Pojawią się też stojaki rowerowe.

Nabór ofert trwa do 27 kwietnia. Oprócz ceny istotnym czynnikiem jest okres gwarancji na dostarczone urządzenia. Zakładany czas realizacji to trzy miesiące.

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Panie Wiśniewski, przestań Pan już z tymi placami zabaw, już wystarczy, są wszędzie, na każdym osiedlu, to chyba tam dzieci mogą się bawić ?

Park nie będzie parkiem, miejscem do relaksu i odpoczynku, a nie krzyku dzieci.

Nasadz Pan lepiej więcej drzew w tym "parku" bo to jest raczej skwerek z koszami na śmieci.

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie