Przebudowa ulicy Krapkowickiej w Opolu jest na finiszu. Pierwsi kierowcy już po niej jeżdżą

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Przebudowa ulicy Krapkowickiej w Opolu jest już na finiszu.
Przebudowa ulicy Krapkowickiej w Opolu jest już na finiszu. Sławomir Draguła
Gotowy jest już wiadukt i prawie kilometrowy odcinek ul. Krapkowickiej w Opolu. Zamontowane jest oznakowanie pionowe, teraz musi zostać namalowane jeszcze te poziome. Choć to wciąż plac budowy, to niektórzy kierowcy już jeżdżą po przebudowanym odcinku mimo, iż jest to zabronione.

Przebudowa ul. Krapkowickiej. Kiedy koniec prac?

Kończą się prace przy przebudowie ul. Krapkowickiej w Opolu i tamtejszego wiaduktu. Firma realizująca inwestycję na jej zakończenie ma czas do 29 kwietnia. Niewykluczone jednak, że uda się zrobić to prędzej. Gotowy jest już wiadukt i prawie kilometrowy odcinek drogi. Zamontowane jest oznakowanie pionowe, teraz musi zostać namalowane jeszcze te poziome.

- Potem nastąpią odbiory, które mogą potrwać dwa tygodnie i jeśli wszystko będzie w porządku ulica zostanie oddana do użytku - mówi Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Chociaż formalnie ul. Krapkowicka to wciąż plac budowy, to niektórzy kierowcy, kiedy robotnicy kończą pracę, już teraz korzystają z przebudowanego odcinka.

- Ale jest to zabronione - zaznacza Mariusz Chałupnik.

Niektórych mieszkańców Opola interesował los obelisku upamiętniającego tragiczny wypadek wojskowej ciężarówki, która we wrześniu 1991 roku rozbiła się o niski wiadukt. Zginęło wówczas trzech żołnierzy. Krzyż z pamiątkowym głazem stał obok starej przeprawy. Robotnicy, którzy ją przebudowali, przenieśli go na nasyp kolejowy.

Przebudowa ul. Krapkowickiej. Zakres robót

Robotnicy pogłębili przejazd pod torami, tak aby przestrzeń pomiędzy jezdnią i wiaduktem miała około 4,7 metra wysokości.

- Dzięki temu ul. Krapkowicką pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego - informował Adam Leszczyński, rzecznik prasowy prezydenta Opola.

To ważne, bo w zeszłym roku otwarte zostało tam nowe przedszkole, kończy się też budowa centrum przesiadkowego Opole Południe. Do tej pory wiadukt nad ul. Krapkowicką był wąskim gardłem na mapie Opola. Nie mogły pod nim jeździć samochody wyższe niż 2,1 metra. Dochodziło tam też, do wielu wypadków, w tym tragicznych. Przebudowana została również ul. Krapkowicka. Na długości około kilometra droga została wzmocniona, poszerzona, otrzymała nowy asfalt, chodnik i ścieżkę dla rowerów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska