Rusza remont wodociągu na ul. Wrocławskiej w Opolu.Będą kłopoty z wodą i... z jazdą samochodem

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W czasie trwania prac z ruchu wyłączony zostanie prawy pas ul. Wrocławskiej w Opolu od skrzyżowania z Nysy Łużyckiej i Niemodlińską do zjazdu na oczyszczalnię.
W czasie trwania prac z ruchu wyłączony zostanie prawy pas ul. Wrocławskiej w Opolu od skrzyżowania z Nysy Łużyckiej i Niemodlińską do zjazdu na oczyszczalnię. MZD Opole
Opolskie Wodociągi i Kanalizacje będą remontowały sieć wodociągową na ul. Wrocławskiej. W związku z tym wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji w ruchu pojazdów. To kolejne utrudnienia dla kierowców w mieście.

Robotnicy zabiorą jeden pas

W poniedziałek 24 czerwca 2024 r. spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu rozpocznie prace remontowe sieci wodociągowej przy ul. Wrocławskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Nysy Łużyckiej i Niemodlińską do wjazdu na oczyszczalnię ścieków na wysokości ul. Czystej.

- W związku z tym wprowadzona zostanie czasowa zmiana w organizacji ruchu pojazdów, polegająca na wyłączeniu z użytkowania prawego pasa ul. Wrocławskiej do jazdy prosto w kierunku ul. Partyzanckiej, na całym wymienionym odcinku - mówi Mariusz Jabłoński, starszy specjalista działu promocji i marketingu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

Na pozostałych dwóch pasach ruch odbywać się będzie w obydwu kierunkach. Przewidywany czas prac remontowych na opisywanym odcinku szacowany jest na okres około miesiąca.

- Zaplanowany remont ma na celu poprawę jakości sieci i przyłączy wodociągowych, a tym samym polepszenie bezpieczeństwa dostaw wody - dodaje Mariusz Jabłoński.

Może być kłopot z wodą

Wykonywane prace mogą powodować przerwy w dostawie wody lub zakłócenie jej jakości, o czym każdorazowo spółka WiK w Opolu powiadomi stosownym komunikatem mieszkańców i odbiorców, których możliwe utrudnienia będą dotyczyć.

- W przypadku konieczności przekazania istotnych informacji w trakcie prowadzonych prac, będą one na bieżąco aktualizowane na stronie spółki w zakładce aktualności - Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. (wikopole.com.pl) - kończy Mariusz Jabłoński.

Wrocławska w remoncie

Przypomnijmy, że równolegle trwa remont ul. Wrocławskiej od skrzyżowania z ul. Nysy Łużyckiej i Niemodlińskiej do skrzyżowania z ul. Partyzancką i Domańskiego. Drogowcy przebudują wysepki, wyregulują studzienki, położą nowy asfalt. Te prace potrwają trzy miesiące.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska