Saltex IV liga: Olimpia Lewin Brzeski - Pogoń Prudnik 2-3

Oliwer Kubus
W akcji obrońca prudnickiej Pogoni Jakub Rysz.
W akcji obrońca prudnickiej Pogoni Jakub Rysz. Oliwer Kubus
Zespół z Lewina Brzeskiego przegrywał 0-1, ale odrobił straty z nawiązką i wydawało się, że zapewni sobie trzy punkty.

Tymczasem ambitnie grający goście, w których szeregach znów pojawili się Scholz, Olejnik i Surma doprowadzili do remisu, a kiedy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, chcą wygrać, skarcili ich szybka kontrą. W 90. minucie Scholz zagrał wzdłuż bramki, piłkę przepuścił Masternak, ale na pozycje wychodził Cajzner, który zdobył zwycięskiego gola.
- Nas interesowała tylko wygrana, dlatego zagraliśmy w końcówce na trzech obrońców, a po błędzie i kontrze zostaliśmy skarceni - ocenił Rafał Tomaszewski, trener Olimpii.

Ozdoba meczu była bramka Tramsza. Po zagraniu R. Tomaszewskiego zdecydował się on na uderzenie “nożycami" i wszystko wyszło fantastycznie. W tym momencie Olimpia prowadziła 2-1, a była 56. minuta. Wcześniej do remisu doprowadził Paczek, ale i tym razem swój udział miał Tramsz, który odebrał piłkę Kobiałce i idealnie dograł do kolegi z ataku. Pogoń prowadziła od 16. minuty. Wówczas błąd popełnił Jankowski, który po uderzeniu Rudzkiego wypuścił piłkę z rąk, a ponieważ najbliżej był Szotek ochoczo skorzystał z prezentu.

Miejscowi przed przerwą byli zespołem lepszym, ale sytuację sam na sam z bramkarzem Roskoszem zmarnował Moczko, podobnie jak Paczek, który trafił jeszcze w słupek, a po dwóch rzutach rożnych kibice zobaczyli dwie niecelne główki swoich piłkarzy. Po przerwie do ataków odważnie ruszyli prudniczanie i w pierwszym fragmencie mieli dwie okazje na ponowne objęcie prowadzenie. W obu przypadkach nie popisał się jednak Masternak. Kolejną swoją okazję miał dla miejscowych Paczek.
- Po wejściu na boisko Scholza, Olejnika i Surmy nasza gra znów przypominała tą z udanej wiosny - ocenił Dariusz Przybylski, trener Pogoni. - Przed przerwą mieliśmy sporo szczęścia, ale zdobyliśmy tez gola. W drugiej było znacznie lepiej, a co ważniejsze wykorzystaliśmy kontrę meczu.

Olimpia Lewin Brzeski - Pogoń Prudnik 2-3 (1-1)
0-1 Szotek - 16., 1-1 Paczek - 31., 2-1 Tramsz - 56., 2-2 Masternak - 68., 2-3 Cajzner - 90.
Olimpia: Jankowski - Urbaniak, Moczko, Stawecki, Starczukowski (83. Stawniczy) - Raś (46.Twardowski), Trepka (75. Krawczyk), R. Tomaszewski (57. Sobczyk), Tramsz - A. Tomaszewski, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.
Pogoń: Roskosz - Rysz, Pietruszka, Kobiałka, Cajzner (90. Borowicz) - Szotek (46. Szolc), Wójtowicz, Gnoiński (61. Olejnik), Dziwisz (74. Surma) - Masternak, Rudzki. Trener Dariusz Przybylski.
Sędziował Jacek Babiarz (Kluczbork). Żółte kartki: Urbaniak - Rysz, Dziwisz, Olejnik. Widzów 200.