Te opolskie parafie są najbardziej popularne w internecie. Obserwują je tysiące internautów

AG
Te opolskie parafie są najpopularniejsze w sieci.
Te opolskie parafie są najpopularniejsze w sieci. Kolaż AG
Coraz więcej parafii zakłada konta w mediach społecznościowych za pomocą których komunikują się z wiernymi. Sprawdziliśmy, które opolskie wspólnoty są najbardziej lubiane przez mieszkańców. Na podstawie analizy mediów społecznościowych wszystkich parafii z Opola przygotowaliśmy listę tych najpopularniejszych.

Według kościelnych statystyk z roku na rok w Polsce ubywa wiernych uczęszczających na msze święte. To zjawisko jest zauważalne także w Opolu. Dlatego też parafie starają nadążyć za postępem i otwierają się na wiernych także w sieci.

W stolicy diecezji opolskiej coraz więcej z nich zakład swoje strony i fanpejdże, dzięki którym komunikują się z parafianami. Niektóre bardzo dobrze sobie radzą w intrenecie zyskując bardzo wielu obserwujących i fanów. Sprawdziliśmy, które opolskie kościoły są najbardziej lubiane przez mieszkańców. Na podstawie analizy mediów społecznościowych wszystkich parafii z Opola przygotowaliśmy dla was listę tych najpopularniejszych wśród internautów. Zobaczcie sami!

Oto ulubione parafie opolan. Wierni oceniają je najlepiej
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dlaczego wierni przywiązują się do jednych parafii bardziej a do innych mniej? Ważnym powodem uczęszczania na mszę do danej parafii wielu wiernych wskazuje osoby kapłanów, którzy pracują w danej parafii. Ludzie szukają duszpasterskiej opieki, inspiracji i nauczania od konkretnego duchownego.

Wierni lepiej oceniają kościoły, w których kapłani potrafią zainteresować wiernych ciekawym kazaniem. Ważna jest także atmosfera i wspólnota w danym kościele. Chodzi o to, by czuć się akceptowanym i zintegrowanym z z lokalną społecznością kościelną.

Często ludzie decydują się też chodzić do kościoła, który był tradycyjnie wybierany przez ich rodzinę. Są też i tacy, którzy wybierają świątynie ze względu na ich piękny wygląd i estetykę.

Ostatnio bardzo ważnym elementem jest także wspomniane dostępność cyfrowa parafii postrzegana właśnie poprzez posiadanie konta w mediach społecznościowych czy transmitowanie mszy on-line.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska