Wybory 2018 wyniki. Opole i Opolskie. Kto wygrał wybory...

  Wybory 2018 wyniki. Opole i Opolskie. Kto wygrał wybory samorządowe 2018 do rad gmin, rad powiatów i do sejmiku opolskiego? WYNIKI WYBORÓW

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Wróblewski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wybory 2018 wyniki. Opole i Opolskie. Kto wygrał wybory samorządowe 2018 do rad gmin, rad powiatów i do sejmiku opolskiego? WYNIKI WYBORÓW
  Wyniki wyborów w Opolu i na Opolszczyźnie. Znamy składy rad miast, gmin i powiatów na Opolszczyźnie. Poznaliśmy też niektórych wójtów i burmistrzów, w części gmin 4 listopada będzie dogrywka. Znamy też radnych gmin w okręgach jednomandatowych, którzy nie mieli kontrkandydatów. Wyniki wyborów samorządowych 2018 w województwie opolskim. Kto wygrał wybory? RELACJA NA ŻYWO.
  Wybory 2018 wyniki. Opole i Opolskie. Kto wygrał wybory samorządowe 2018 do rad gmin, rad powiatów i do sejmiku opolskiego? WYNIKI WYBORÓW


  Godz. 13.55

  Rządzili opolskimi gminami po kilkanaście lat. Niektórzy sami zrezygnowali, pozostałym wyborcy dali czerwoną kartkę. Zobaczcie znanych burmistrzów i wójtów, którzy odchodzą [GALERIA]

  Godz. 13.00

  Nowa rada powiatu oleskiego oficjalnie: -> WYNIKI WYBORÓW

  Godz. 12.45

  Przygotowaliśmy dla Was galerię ze zdjęciami nowych radnych RADY MIASTA OPOLA. Kto otrzymał najwięcej, a kto najmniej głosów?

  Godz. 12.30

  Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego minionej kadencji, zdobył w tych wyborach ponad 13 tysięcy głosów i będzie dziś wnioskował u przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny, żeby nadal pełnić funkcję marszałka. Jak będzie wyglądać przyszła koalicja w sejmiku? CZYTAJ TEKST

  Godz. 08.58

  Poznajcie skład Rady Powiatu Prudnickiego. Są niespodzianki? ---> LISTA RADNYCH

  Godz. 08.35

  Rada Powiatu Strzeleckiego także już znana (zobaczcie wyniki). Wśród radnych nowej kadencji m.in. Józef Swaczyna i Tadeusz Kauch

  Godz. 08.17

  Znamy już także wyniki do RADY POWIATU NYSKIEGO. Poznajcie nowych radnych (lista)

  Godz. 20.20

  Kolejne rady powiatów:

  Godz. 19.19

  Koalicja Obywatelska wprowadziła do sejmiku opolskiego 13 radnych. PiS wprowadził ich 10. Mniejszość Niemiecka - 5, PSL - 2.

  Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Opolskiego

  Godz. 18.59

  Losowanie przesądziło o wynikach głosowania w jednym z okręgów do rady miasta w Praszce.

  Godz. 18.30

  Poznaliśmy skład nowej Rady Powiatu Kluczborskiego

  Godz. 18.01
  Andrzej Kasiura ma większość w Radzie Miasta Krapkowice.

  Godz. 17.58

  Nowa Rada Powiatu Głubczyckiego została wybrana.

  Godz. 17.33

  Jest już znany skład rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

  Godz. 17.00
  Znamy wyniki do rady miasta Opole. Najwięcej głosów ma komitet Arkadiusza Wiśniewskiego

  Godz. 16.45
  Wyniki do rady gminy Zębowice

  Godz. 16.40
  Znamy też wyniki wyborów do rady miejskiej w Radłowie

  Godz. 15.38

  Znamy wyniki wyborów 2018 do rady miasta w Gorzowie Śląskim oraz do rady gminy Rudniki.

  Godz. 15.15

  Tu już nic nie powinno się zmienić. Podliczono głosy z 81 komisji wyborczych w Opolu. Wyniki wyborów 2018 na prezydenta Opola, jeszcze nieoficjalne.

  Godz. 14.50

  Znamy wyniki wyborów do rady miejskiej w Praszce.

  Godz. 14.33

  Pełny skład Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.

  Godz. 14.23

  Kto wygrał wybory w Domaszowicach?

  Godz. 14.13

  OPOLE. Według danych z 66 na 72 stałe obwodowe komisje wyborcze, najniższą frekwencję w Opolu w zanotowano w lokalu nr 21 w świetlicy w Borkach - 39.84 procent, zagłosowało tam 243 na 610 uprawnionych.

  Z kolei najwyższą frekwencję odnotowano w lokalu nr 39, w przedszkolu nr 56 przy ul. Sieradzkiej - 67,99 proc. Zagłosowało tam 471 osób na 706 uprawnionych.

  W dziewięciu komisjach doraźnych najwyższa frekwencja była w szpitalu ginekologiczno-położniczym, gdzie zagłosowało 75 proc. uprawnionych (6 na 8 kobiet), najniższa frekwencja była Szpitalu Wojewódzkim - 4,86 proc. (głosowało 12 osób na 247 uprawnionych).

  Jeśli chodzi o ilość głosujących, to spośród lokali stałych najwięcej pojawiło się ich w lokalu nr 9 w podstawówce nr 14 przy ul. Koszyka - 1321 (na 2135 uprawnionych, frekwencja wyniosła tu 61,87 proc.). To o jednego więcej, niż w lokalu nr 33 w MOPR Złota Jesień przy ul. Hubala - 1320 (na 2158 uprawnionych, frekw. 61,17 proc.)

  Godz. 14.11

  Znamy nową Radę Miasta w Strzelcach Opolskich.

  Godz. 14.00

  Druga tura także w Brzegu

  Oto nowa Rada Miejska w Brzegu. WYNIKI

  Godz. 13:50

  Urzędująca burmistrz Baborowa Elżbieta Kielska przegrywa wybory w gminie Baborów.

  W gminie Dobrzeń Wielki będzie druga tura.

  Godz. 13.28

  Wyniki wyborów do Rady Miasta Kluczbork.

  Godz. 13.17

  KĘDZIERZYN-KOŹLE. Znamy wyniki wyborów 2018 na prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

  Godz. 13.06

  Kto wygrał wybory na burmistrze w gminie Głubczyce

  Godz. 13.05

  OPOLE. Grzegorz Marcjasz, sekretarz urzędu miasta, wskazuje, że w tych wyborach może być też wiele nieważnych kart do głosowania. Wszystko przez pomyłki w ich pieczętowaniu. - W jednej z komisji zdarzyło się, że ponad dwieście kart opieczętowano symbolami komisji "wieczornej", podczas gdy powinny mieć pieczęcie komisji "porannej". Przez to takie karty nie mogły być uznane za ważne - tłumaczy.

  Godz. 12.51

  OPOLE. Komisje przyjeżdżają, by zdawać pakiety wyborcze z głosami. Te odbierane są przez urzędników wyborczych dyżurujących na parterze. Potem przewodniczący komisji udają się z protokołami do miejskiej komisji wyborczej, gdzie sprawdzana jest poprawność protokołów. Jak przyznaje sędzie Adam Szokalski, miejski komisarz wyborczy, zdarzają się w nich błędy, ale głównie są to drobne pomyłki.

  Głównym problemem okazuje się kwestia przejęcia dalszych obowiązków przez komisje ds. ustalenia wyników wyborów.  To nowość w tych wyborach, wcześniej powiem zarówno wydawaniem kart do głosowania, jak i liczeniem zajmowała się jednak komisja.

  W niedzielę osobny skład ludzi zajmował się wydawaniem kart i pilnowaniem przebiegu głosowania, a drugi pojawiał się w lokalach około godz. 21 i odpowiadał za przeliczenie głosów.

  Proces ten w najlepszym przypadku trwał kilka godzin, a w najgorszym nawet kilkanaście. W Opolu w obwodowej komisji wyborczej nr 59 w II Liceum Ogólnokształcącym nastąpiło to po godz. 11 w poniedziałek, ponieważ nie zgadzały się wyliczenia co do ilości kart wyborczych.

  Godz. 12.50

  Chwila oddechu od wyników wyborczych.  Godz. 12.48

  ŁUBNIANY - zmiana na stanowisku wójta! W wyborach zwycięża Paweł Wąsiak (zobacz wyniki)

  Godz. 12.45

  W Paczkowie na kolejną kadencję został wybrany dotychczasowy burmistrz Artur Rolka (zobacz wyniki)

  Godz. 12.43

  STRZELCE OPOLSKIE. Tadeusz Goc ponownie burmistrzem! WYNIKI

  Godz. 12.30

  Wiemy też, kto został radnym miejskim w Dobrodzeniu

  Godz. 12.28

  Znamy też radnych w gminie Lasowice Wielkie

  Wiemy również, kto został wybrany do Rady Miasta Wołczyn

  Rada Miasta Byczyna została także wybrana w całości.

  Godz. 12.26

  Sylwester Lewicki wygrał wybory na burmistrza Olesna.

  Godz. 12.24

  Znamy wyniki wyborów do Rady Miasta Olesna

  Godz. 12.23

  Kluczbork. Burmistrz Jarosław Kielar wygrywa z miażdżącą przewagą! Stanisław Konarski ma o ponad 7 tys. głosów mniej! ZOBACZ WYNIKI

  Godz. 12.18

  Wyniki wyborów z kolejnych gmin:
  Strzeleczki - wójtem został Marek Pietruszka (zobacz wyniki). Gorzów Śląski - burmistrz Artur Tomala zmierzy się w II turze z Kryspinem Nowakiem (zobacz wyniki). Zawadzkie - wybory wygrywa dotychczasowy burmistrz Mariusz Stachowski (zobacz wyniki).

  Godz. 12.06

  PRUDNIK - wyniki wyborów. Już wiadomo, że będzie druga tura. Urzędujący burmistrz Franciszek Fejdych zmierzy się z Grzegorzem Zawiślakiem. WYNIKI

  Godz. 11.58
  OPOLE. O godz. 11.30 ostatnia komisja obwodowa w mieście przekazała karty do przeliczenia drugiej komisji. Po podliczeniu głosów z 80 na 81 obwodów wynika, że Arkadiusz Wiśniewski zdobył 70,5 proc. głosów. RADA MIASTA. Po podliczeniu głosów z 72 na 81 komisji wynika, że KWW Arkadiusza Wiśniewskiego ma 13 mandatów i większość w radzie miasta. Pozostałe wyniki: KO - 7 mandatów, PiS - 4 mandaty, KWW Marcina Gambca - 1 mandat.

  Godz. 11.49

  Dobrodzień i Rudniki - odchodzą wieloletni włodarze gmin:
  Róża Koźlik i Andrzej Pyziak. Poznajcie nowego burmistrza Dobrodzienia i nowego burmistrza Rudnik

  Godz. 11.28

  KIETRZ. Będzie zmiana na stanowisku burmistrza. Dotychczasowy szef gminy Krzysztof Łobos przegrał wybory. Zobaczcie wyniki!

  Godz. 11.08

  Głuchołazy i Głogówek - w tych dwóch gminach będzie druga tura. Z kim zmierzą się urzędujący burmistrzowie? Sprawdźcie wyniki w Głuchołazach i Głogówku!

  Godz. 10.46

  Ozimek - wybory wygrywa ponownie Jan Labus (zobacz wyniki). Z kolei w Białej zwycięża Edward Plicko (zobacz wyniki)

  Godz. 10.36

  TURAWA - ZMIANA NA STANOWISKU WÓJTA! zobaczcie wyniki

  Godz. 10.31

  SKARBIMIERZ. wójtem na kolejną kadencję zostaje Andrzej Pulit (zobacz wyniki)

  Godz. 10.29

  PORANEK WYBORCZY W NTO. Wyniki wyborów w studio nto tv analizują Mirela Mazurkiewicz i Piotr Guzik, dziennikarze nto.
  Godz. 10.28

  Bardzo ciekawa druga tura zapowiada się w Namysłowie! O fotel burmistrza powalczy PiS z Platformą, czyli Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński. WYNIKI

  Godz. 10.05

  PORANEK WYBORCZY W NTO. W naszym studio nto.tv Arkadiusz Szymański z Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy do oglądania w relacji live powyżej oraz na Facebooku nto.

  Godz. 10.00

  Sensacja w Byczynie! Dotychczasowy burmistrz Robert Świerczek przegrywa z kretesem, zajmując dopiero trzecie miejsce. W gminie będzie druga tura wyborów. Zobacz, kto się w niej zmierzy

  Godz. 9.55

  W Reńskiej Wsi zwycięża Tomasz Kandziora z Mniejszości Niemieckiej (zobacz wyniki), zaś w Polskiej Cerekwi wójtem zostaje Piotr Kanzy (zobacz wyniki)

  Godz. 9.50

  GOGOLIN. Burmistrzem na kolejną kadencję zostaje Joachim Wojtala. Miażdżąca przewaga nad przeciwnikiem ---> WYNIKI

  Godz. 9.48

  I kolejne wyniki z Opolszczyzny. Pokój - wójtem zostaje ponownie Barbara Zając (zobacz wyniki), Skoroszyce - zwycięża Barbara Dybczak (zobacz wyniki), Branice - wójtem ponownie zostaje Sebastian Baca (zobacz wyniki).

  Godz. 9.45

  TRWA PORANEK WYBORCZY W NTO. W studio nto.tv kolejny gość - Barbara Kamińska, która w wyborach na prezydenta Opola zajęła 3. miejsce.

  Godz. 9.36

  W Tarnowie Opolskim wójtem ponownie został Krzysztof Mutz. WYNIKI

  Godz. 9.30


  PORANEK WYBORCZY W NTO TV.
  W studio nto gościmy Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola. Zapraszamy do oglądania na Facebooku nto na żywo!

  Godz. 9.29

  W Lewinie Brzeskim wygrywa Artur Kotara (zobacz wyniki), w Łambinowicach - Tomasz Karpiński (zobacz wyniki), a w Otmuchowie Jan Woźniak (zobacz wyniki).

  Godz. 9.14

  Janusz Kazimierz Wójcik został burmistrzem Korfantowa

  Godz. 9.12

  Jan Leszek Wiącek wygrywa ponownie w Wołczynie. Sprawdźcie wyniki.

  Godz. 8.55

  Kordian Kolbiarz w Nysie zdecydowanie wygrywa! Ma jeszcze lepszy wynik niż we wczorajszych wynikach sondażu exit poll
  WYNIKI W NYSIE

  Godz. 8.47

  Według nieoficjalnych informacji koalicja Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej - Platforma Obywatelska wprowadzi do 23-osobowej rady miasta Kędzierzyna-Koźla aż 14 radnych!

  Godz. 8.31

  Wyniki wyborów na wójta gminy Świerczów. Tutaj będzie druga tura!

  Godz. 8.30

  Pawłowiczki. Wójtem zostaje jedyny kandydat - Jerzy Treffon. Wyniki wyborów w gminie Pawłowiczki

  Godz. 8.20

  GMINA WILKÓW. Wójtem zostaje Bogdan Zdyb.

  Godz. 8.08

  SENSACJA W GMINIE MURÓW. Dotychczasowy wójt Andrzej Puławski zajmuje dopiero trzecie miejsce. Kto wszedł do drugiej tury? Sprawdź WYNIKI

  Godz. 8.00

  Tak na razie wygląda rozkład mandatów rady miasta Opola po przeliczeniu głosów z 46 na 81 komisji.
  • KWW Arkadiusza Wiśniewskiego 13 mandatów
  • Koalicja Obywatelska 7 mandatów
  • PiS 4 mandatów
  • KWW Marcina Gambca 1 mandat


  To by dawało klubowi prezydenta samodzielną większość w 25-osobowej radzie, ale podział mandatów może się jeszcze zmienić To wciąż cząstkowe, nieoficjalne wyniki.

  Godz. 7.56

  Nowe wieści z Opola. Cząstkowe i nieoficjalne wyniki dla Opola z 69 obwodowych komisji na 81.
  • Arkadiusz Wiśniewski 69,5 procent
  • Violetta Porowska 11,9 procent
  • Barbara Kamińska 11,1 procent
  • Marcin Gambiec 3,8 procent
  • Paweł Grabowski 1,9 procent
  • Apolonia Klepacz 1,9 procent


  Godz. 7.52

  Nieoficjalne wieści ze Strzelec Opolskich. Tadeusz Goc zostaje burmistrzem już w I turze. Z 52 proc. poparcia wygrywa wybory.

  Godz. 7.46

  W Leśnicy burmistrzem na kolejną kadencję został Łukasz Jastrzembski. Ile zyskał głosów poparcia? ---> WYNIKI

  Godz. 7.40

  W Niemodlinie będzie druga tura. WYNIKI wyborów

  Godz. 7.25
  KRAPKOWICE. Już oficjalnie. Andrzej Kasiura ponownie burmistrzem. Wygrywa z Maciejem Sonikiem
  Godz. 7.10

  OPOLE. Nieoficjalnie w opolskim ratuszu słyszymy, że sam proces przekazywania dokumentów od jednej komisji do drugiej potrafił trwać kilka godzin. W Areszcie Śledczym, gdzie na ponad 20 uprawnionych zagłosowały cztery osoby, ten proces zakończył się w okolicy godziny 5.00. W ratuszu szacują, że na pełne wyniki wyborów w Opolu możemy czekać nawet do godziny 15.00.

  Natomiast jeśli chodzi o cząstkowe wyniki wyborów na prezydenta Opola, to Arkadiusz Wiśniewski ma 69 proc. poparcia po podliczeniu głosów z 69 komisji (na 81).

  Godz. 7.00

  Kto wygrał wybory w Jemielnicy? WYNIKI

  Znana jest także nowa wójt gminy Skoroszyce.

  W gminie Lubsza będzie druga tura.

  Godz. 6.40

  Zmiana burmistrza Prószkowa! Róża Malik przegrała wybory!

  Druga tura wyborów będzie w gminie Popielów.

  Wybory w Zdzieszowicach rozstrzygnięte w pierwszej turze.

  Godz. 6.05

  Napływają kolejne wyniki. Tym razem z gmin:

  Godz. 5.50

  Po podliczeniu głosów z 55 komisji wyborczych (na 81 wszystkich) Arkadiusz Wiśniewski zdobył około 70 procent głosów w wyborach na prezydenta Opola. W wielu komisjach obwodowych wciąż trwa liczenie.

  Obwodowa komisja w szkole podstawowej nr 8 przy ul. Bończyka w Opolu. Tu liczenie nadal trwa. Komisja pracowała akurat w innym pomieszczeniu.


  W opolskim Ratuszu pracuje Miejska Komisja Wyborcza. Piotr Guzik


  Godz. 5.30

  Napływają kolejne wyniki wyborów na Opolszczyźnie.

  Poznaliśmy wójtów gmin:

  Znany jest też nowy burmistrz gminy Tułowice

  Godz. 5.02

  Napływają kolejne wyniki wyborów

  Leonard Pietruszka wygrał wybory w gminie Komprachcice.

  W gminie Lubrza będzie druga tura.

  Wyniki wyborów 2018 - burmistrz gminy Biała.

  Zmiana na stanowisku wójta gminy Dąbrowa.

  Krzysztof Ficoń zostaje wójtem Bierawy.

  Godz. 4:50

  Nieoficjalnie - w Krapkowicach wygrał Andrzej Kasiura (Mniejszość Niemiecka). Pokonał Macieja Sonika.

  Godz. 4.39

  Marek Paweł Śmiech został wójtem gminy Walce.

  Trzech kandydatów walczyło o fotel wójta gminy Pakosławice. Kto wygrał wybory w Pakosławicach?

  Znamy też wynik wyborów 2018 w Lasowicach Wielkich. Kto został wójtem Lasowic Wielkich?

  Godz. 4.24

  W gminie Kolonowskie będzie druga tura wyborów na stanowisko burmistrza. Jednemu z kandydatów do wygranej w I turze zabrakło dwóch głosów!

  Godz. 4.15

  Poznaliśmy wójtów kolejnych gmin.

  Piotr Kanzy wygrał wybory w Polskiej Cerekwi.

  W Olszance wygrała Aneta Rabczewska.


  Godz. 2.39

  Pierwszy wójt wybrany. Florian Ciecior został wójtem gminy Chrząstowice.

  Godz. 2.15

  W tegorocznych wyborach samorządowych działają dwie komisje - jedna odpowiada za przebieg głosowania, druga za liczenie głosów. Muszą przygotować tzw. protokół przekazania (przekazać sobie dokumenty, materiały oraz urnę z kartami).

  Większość komisji potrzebowało na sporządzenie takiego protokołu kilku godzin. To opóźnia moment ogłoszenia wyników w komisjach obwodowych, a tym samym w gminach i powiatach oraz wyników do Sejmiku Województwa.

  Godz. 1:35

  Poznaliśmy 176 radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców, którzy nie mieli kontrkandydatów w okręgach jednomandatowych:
  • w gminie Skarbimierz (2 radnych)
  • w gminie Lubsza (1 radny)
  • w gminie Olszanka (11 radnych)
  • w radzie miasta Baborów (2 radnych)
  • w radzie gminy Branice (2 radnych)
  • w radzie gminy Bierawa (4 radnych)
  • w radzie gminy Cisek (1 radna)
  • w radzie gminy Pawłowiczki (8 radnych)
  • w radzie gminy Polska Cerekiew (6 radnych)
  • w radzie gminy Reńska Wieś (1 radna)
  • w radzie gminy Lasowice Wielkie (4 radnych)
  • w radzie miasta Wołczyn (1 radny)
  • w radzie gminy Walce (13 radnych)
  • w radzie miasta Zdzieszowice (1 radny)
  • w radzie gminy Domaszowice (1 radny)
  • w radzie gminy Wilków (4 radnych)
  • w radzie gminy Kamiennik (2 radnych)
  • w radzie miasta Korfantów (8 radnych)
  • w radzie gminy Łambinowice (9 radnych)
  • w radzie miasta Paczków (1 radna)
  • w radzie gminy Skoroszyce (1 radny)
  • w radzie miasta Gorzów Śląski (2 radnych)
  • w radzie miasta Olesno (4 radnych)
  • w radzie miasta Praszka (1 radny)
  • w radzie gminy Radłów (3 radnych)
  • w radzie gminy Chrząstowice (15 radnych)
  • w radzie gminy Dąbrowa (3 radnych)
  • w radzie gminy Dobrzeń Wielki (1 radny)
  • w radzie gminy Komprachcice (14 radnych)
  • w radzie gminy Popielów (1 radny)
  • w radzie miasta Prószków (3 radnych)
  • w radzie miasta Tułowice (11 radnych)
  • w radzie gminy TUrawa (3 radnych)
  • w radzie miasta Biała (1 radna)
  • w radzie gminy Izbicko (4 radnych)
  • w radzie gminy Jemielnica (10 radnych)
  • w radzie miasta Leśnica (15 radnych)
  • w radzie miasta Ujazd (1 radny)
  • w radzie miasta Zawadzkie (1 radna)


  Godz. 1:12

  Artur Rolka informuje na Facebooku o swojej wygranej w Paczkowie.  Godz. 1:02

  Sebastian Baca ogłasza wygraną w Branicach.  Godz. 00.58

  Adam Raczyński ogłasza wygraną w I turze w Pakosławicach.  Godz. 23.56

  W opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego czekamy na pierwsze wyniki wyborów z opolskich gmin.

  Godz. 23.10
  Według sondażu dla TVP3 Opole wybory na burmistrza Krapkowic wygrywa Maciej Sonik


  Godz. 22.57

  Arkadiusz Wiśniewski, Barbara Kamińska, Szymon Ogłaza i Arkadiusz Szymański będą gośćmi w studiu Nowej Trybuny Opolskiej w poniedziałek rano. Zapraszamy na wywiady na żywo od godziny 9.00.

  Godz. 22.51

  Arkadiusz Wiśniewski dziękuje opolanom za głosy.
  Godz. 22.50

  Marcin Gambiec, który do wyborów na prezydenta Opola oraz do rady miasta szedł pod szyldem własnego nazwiska, przypomina, że wyniki sondaży były dla jego komitetu bardzo różne.

  My wykonaliśmy olbrzymią pracę u podstaw, z dala od fleszy i obiektywów, dlatego tak naprawdę czekamy na wyniki z obwodowych komisji. Cieszy mnie frekwencja w Opolu, to również owoc naszych zabiegów, walczyliśmy bowiem o to, by zachęcić ludzi do głosowania - mówi.

  Apolonia Klepacz, kandydatka SLD na prezydenta, podkreśla, że czeka na rzeczywiste wyniki wyborów, uważa bowiem, że jej wynik może być niedoszacowany.

  Natomiast wysokiego poparcia dla Arkadiusza Wiśniewskiego upatruję w przepływach elektoratu, któremu zewsząd kładziono do głów, iż nie można dopuścić do wygranej PiS. Wyborcy mogli więc postawić na faworyta, by mieć pewność, że wygram, traktując pana Wiśniewskiego jak zawór bezpieczeństwa. Jako Sojusz czekamy teraz na wyniki wyborów do rady miasta i do sejmiku - stwierdza.

  Ja postawiłem na pracę u podstaw, na bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami oraz prezentację nowatorskich i innowacyjnych pomysłów, które usprawnią życie w Opolu. Skoro pan Arkadiusz Wiśniewski nie brał udziału w przedwyborczych debatach, to liczę na to, że chociaż część z tych inicjatyw będzie wprowadzona w życie, skoro pozostali konkurenci podchwytywali je i powielali w czasie kampanii - stwierdza Paweł Grabowski.

  Godz. 22.30

  Violetta Porowska komentuje wyniki wyborów na prezydenta Opola.  Godz. 22.26

  Arkadiusz Wiśniewski świętuje zwycięstwo w wyborach na prezydenta Opola.  Godz. 22.20

  Sondaże sondażami, ale komisje wyborcze liczą głosy wyborców. Byliśmy w jednym z lokali w Oleśnie.  Godz. 22.18

  Koalicja Obywatelska wygrywa wybory samorządowe do Sejmiku Województwa Opolskiego.

  Godz. 22.11

  Sondażowe wyniki wyborów w sztabie Arkadiusza Wiśniewskiego przywitano gromkim skandowaniem "Arek! Arek!", a potem odśpiewaniem piosenki "Sto lat!"

  Ten wynik to owoc pracy zespołowej wielu świetnych ludzi, którym pragnę bardzo mocno podziękować. To również dowód na to, że mieszkańcy docenili naszą czteroletnią pracę na rzecz Opola i to, jak bardzo zmieniło się miasto, jak wypiękniało i w jakim kierunku je poprowadziliśmy - komentował Arkadiusz Wiśniewski tuż po ogłoszeniu wyników.

  Podkreślał, że wynik cieszy również dlatego, że na koniec kadencji radni ze środowisk prawicy i Platformy "z nim wojowali". - Teraz widać, jak mieszkańcy to ocenili - mówił.
  Godz. 22.00

  Mimo przegranej Violetty Porowskiej w Opolu, w sztabie PiS humory dopisywały.

  Natalia Popczyk


  Godz. 21.39

  W województwie opolskim wybory do sejmiku wygrywa Koalicja Obywatelska. Marszałek województwa Andrzej Buła skomentował sondażowe wyniki.

  W Koalicji Obywatelskiej brawami i okrzykami przywitano zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. - Rafał, Rafał! - niosło się po sali.

  - To jest symbol – mówi kandydatka na prezydenta Opola Barbara Kamińska. - Po całej kampanii jestem szczęśliwa i dumna. Najbardziej z programu, który udało się wypracować. Startowałam od zera, dostałam wiele boksów, zwłaszcza od głównego konkurenta. Mimo to, wielu wyborców mi zaufało. Zaczynałam od zera, niektórzy nawet mówili, że od minusa. Miałam najkrótszą kampanię. Ale mieszkańcy Opola pokazali, że chcą, by wiele punktów z mojego programu było realizowanych.

  - Nastroje są u nas dobre od rozpoczęcia kampanii wyborczej – zaakceptowaliśmy siebie i naszych koalicjantów z Nowoczesnej - zapewnia marszałek województwa Andrzej Buła. - Wynik świetny dla nas w Warszawie, w Białymstoku czy w Poznaniu. W Opolu potwierdziło się, że trudno jest walczyć z urzędującym wójtem, burmistrzem, prezydentem. Trzeba wyciągnąć naprawdę „czarne” działa. A my tego nie mamy w naturze. Nigdy nikogo nie oczernialiśmy. I tacy nie będziemy. Liczę na to, że w sejmiku utrzymamy dotychczasową koalicję trzech partnerów. Ile poszczególne komitety będą miały mandatów, trudno wróżyć.  Godz. 21.32

  WYNIKI WYBORÓW 2018 W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU - KOMENTARZ  Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla: "Byłabym zdziwiona gdyby mój wynik był dużo niższy. Czekam jednak na oficjalne. Z tych sondażowych wynika, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla patrzą na całokształt, pełne cztery lata pracy, a nie na obietnice wypowiadane przez ostatnich kilka miesięcy".

  Godz. 21.24

  Adam Drosik, politolog: "Zauważyliśmy płynność elektoratów. Widzimy, że prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zagospodarował elektorat centrowy i lewicowy".

  Godz. 21.20

  WYNIKI WYBORÓW 2018 W NYSIE - KOMENTARZ  Kordian Kolbiarz: Na pewno jestem zaskoczony, myślałem, że będzie druga tura! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos.  Godz. 21.15

  WYNIKI WYBORÓW 2018 W OPOLU - KOMENTARZE KANDYDATÓW  Arkadiusz Wiśniewski: "To zespołowy sukces. Wiele osób na to pracowało. Wykonali fantastyczną pracę"

  Violetta Porowska: "Ja oczywiście gratuluję panu prezydentowi z całego serca, bo to duże zwycięstwo, duży sukces, ale przypominam, że ponad 30 proc. mieszkańców Opola nie oddało głosu na Arkadiusza Wiśniewskiego. Jest to grupa osób, które uznają że Opole powinno się zmieniać, ze Opola stać na więcej i jeżeli prezydent Wiśniewski chce być prezydentem wszystkich opolan, to niech nie zapomina o tych mieszkańcach, a przede wszystkim niech będzie prezydentem dialogu". Porowska zadeklarowała chęć współpracy z prezydentem Wiśniewskim w działaniach na rzecz Opola.

  Entuzjazm w sztabie Koalicji Obywatelskiej wywołał wynik sondażowy Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska), kandydatka na prezydenta Opola: "Jestem zadowolona ze swojego wyniku. Startowałam od zera, a nawet od minusa. Otrzymałam wiele ciosów od swoich konkurentów. Mimo to wielu wyborców mi zaufało".

  Godz. 21.00

  Minęła 21.00. Podajemy sondażowe wyniki wyborów w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.  Godz. 20.00

  Wieczór wyborczy Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole. Zaczynamy o 21.00, po zakończeniu ciszy wyborczej.

  Mirela Mazurkiewicz i Radosław Dimitrow - dziennikarze NTO (na zdjęciu) poprowadzą wieczór wyborczy wspólnie z Anetą Skomorowską-Kobzą i Markiem Świerczem z Radia Opole.


  Godz. 19.00

  Sondaż exit poll w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu. Trwa liczenie głosów. Wyniki poznacie w wieczorze wyborczym Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole.  WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 NA OPOLSZCZYŹNIE

  Godz. 18.00  Tuż po zamknięciu lokali wyborczych zapraszamy do wspólnego wyborczego studia Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole. Sondażowe wyniki wyborów samorządowych w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu poznacie w niedzielę o 21.00.

  Przedstawimy własne sondaże exit poll. Wszystko to dzięki wytężonej pracy studentów Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego, którzy zapytają mieszkańców największych miast regionu wychodzących z lokali wyborczych, na kogo głosowali.

  Wieczór wyborczy poprowadzą Mirela Mazurkiewicz i Radosław Dimitrow z Nowej Trybuny Opolskiej oraz Aneta Skomorowska-Kobza i Marek Świercz z Radia Opole.

  Wraz z gośćmi będą komentować sondażowe wyniki głosowania w kraju i regionie.  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wideo

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Najczęściej komentowane

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Sonda

  Czy PiS powinien odwołać Jacka Kurskiego ze stanowiska szefa TVP?

  Najczęściej czytane