Arkadiusz Wiśniewski zdeklasował rywali. Czy będzie to najwyższe poparcie prezydenta miasta w kraju?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Arkadiusz Wiśniewski, urzędujący prezydent Opola, zdobył w wyborach rekordowe poparcie, osiągając wynik 82,13 proc. głosów - wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez Radio Opole. Ten imponujący wynik nie tylko gwarantuje mu zwycięstwo w pierwszej turze, ale również stawia go na czele listy prezydentów miast wojewódzkich w Polsce pod względem poparcia wyborczego.

W rozmowie z dziennikarzem nto, Arkadiusz Wiśniewski podzielił się na gorąco swoimi emocjami.

- To ogromnie pozytywne, po tylu latach służby, nie czuję się zużyty. Wręcz przeciwnie, wsparcie dla moich działań rośnie – tłumaczył Wiśniewski podczas wieczoru wyborczego swojego sztabu.

Jego sukces, jak sam podkreśla, jest efektem pracy zespołowej. „To sukces całego zespołu, moich zastępców, pracowników ratusza, a także mojego sztabu i kandydatów na radnych – dodaje."

Czy w Opolu padnie rekord poparcia? Wszystko na to wskazuje

Gdy Wiśniewski po raz pierwszy ubiegał się o prezydenturę, jako kandydat niezależny zdobył w drugiej turze głosowania 67,7 proc. poparcia. 4 lata później Wiśniewski wygrał wybory zdobywając w pierwszej turze blisko 71 proc. głosów i był to najwyższy wynik w kraju, jaki podczas tych wyborów otrzymał kandydat na prezydenta miasta.

W tym roku prezydent Opola może jeszcze bardziej poprawić wynik. Wyniki sondażowe podane przez Radio Opole wskazują, że Wiśniewski zdobył ponad 82 proc. głosów.

Prezydent Wiśniewski z humorem odniósł się do tych prognoz.

- Mam tylko 2 proc. mniej niż Putin, więc co więcej można powiedzieć – żartuje Arkadiusz Wiśniewski.

Na pytanie o pierwsze kroki w nowej kadencji, Wiśniewski odpowiada z rezerwą.

- Na razie poczekam na oficjalne wyniki. Opole jest dobrze zarządzanym miastem ze świetnymi mieszkańcami. Czekają nas jednak nowe wyzwania, ale jestem pewien, że wspólnie z mieszkańcami i moim zespołem sprostamy im, kontynuując naszą misję tworzenia Opola jako miejsca przyjaznego, nowoczesnego i otwartego na zmiany – dodaje prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska