Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Robotnicy zaczynają wylewać filary pod wiadukt drogowy nad ul. Oleską i budują perony na stacji

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Pełną parą idą prace przy przebudowie dworca Opole Wschodnie oraz skrzyżowania ulic: Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich.
Pełną parą idą prace przy przebudowie dworca Opole Wschodnie oraz skrzyżowania ulic: Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich. Sławomir Draguła
Rozpoczęły się przygotowania do wylewania filarów pod przyszły wiadukt samochodowy nad ulica Oleską w Opolu, a na Dworcu Wschodnim budowane są już powoli perony i budynki stacyjne.

Robotnicy przebudowujący skrzyżowanie ulic Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich w Opolu rozpoczynają już przygotowania do budowy nowego wiaduktu samochodowego, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad ul. Oleską.

Zamontowane są już m.in. szalunki pod wylanie filarów, które będą podtrzymywały estakadę, natomiast za stacją paliw Orlenu powstał już jeden z przyczółków wiaduktu.

Cały czas trwają też prace wzdłuż ulicy Bohaterów Monte Cassino, w miejscu, w którym zbudowana zostanie nowa jezdnia. Jest to związane z tym, że pomiędzy obiema nitkami, powstanie wylot planowanego tunelu, który również usprawni przejazd przez skrzyżowanie.

Pełną parą prace idą przy przebudowie dworca kolejowego Opole Wschodnie. Obie inwestycje są ze sobą połączone, a nowa stacja będzie częścią centrum przesiadkowego, które tam powstanie.

- Zaczynamy między innymi budować już pierwszy z dwóch nowych peronów, stawiamy nowe słupy trakcyjne, zdemontowaliśmy jeden z torów - wylicza Bogdan Ząbek z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Robotnicy wylali też beton pod nowe stacyjne budynki, skuli cześć schodów prowadzących z ul. Oleskiej na perony, wykonali szalunki i będą wylewać nowe stopnie.

Pełną parą idą prace przy przebudowie dworca Opole Wschodnie oraz skrzyżowania ulic: Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich.

Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Robotnicy zaczynają wy...

Oprócz peronów, wybudowane zostaną tam nowe wiaty przystankowe, zamontowane będą ławki, gabloty informacyjne oraz windy, które pomogą dostać się z ulicy, na znajdującą się na nasypie stację i w drugą stronę, osobom mającym problemy z poruszaniem się czy mamom i tatom z wózkami.

W ramach prac przebudowane zostaną dwa wiadukty nad ulicą Oleską (jeden już został zdemontowany), co pozwoli na przejazd po nim cięższych składów towarowych z węglem dla Elektrowni Opole czy opolskiego ECO, a także z cementem z cementowni Odra. Przy okazji zniknąć mają stalowe podpory wiaduktu, które do tej pory uniemożliwiały poszerzenie przejazdu pod nim w ciągu ulicy Oleskiej.

Prace na dworcu mają kosztować nieco ponad 33,9 mln zł To pieniądze w całości pochodzące z budżetu państwa. Inwestycja PKP PLK to ważne rozwiązanie dla systemu komunikacyjnego zarówno kolei jak i Opola.

Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów, a miasto będzie mogło usprawnić ruch drogowy, bo przypomnijmy, że ruszyła też już przebudowa skrzyżowania ul. Oleskiej, Batalionów Chłopskich i Bohaterów Monte Cassino. Powstanie tam m.in. estakada, tunel oraz rondo. Koszt tych prac to 137 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska