Futsal. Gredar Brzeg nie zatrzymał Grzegorza Patera

Jarosław Staśkiewicz
Tomasz Raczyński zdobył dla Gredaru jedną bramkę.
Tomasz Raczyński zdobył dla Gredaru jedną bramkę. Sławomir Jakubowski
Beniaminek 1 ligi futsalu z Brzegu nie sprostał wyżej notowanym rywalom, których do zwycięstwa poprowadził były pomocnik Wisły Kraków - Grzegorz Pater.

Goście - Lex Kancelaria Słomniki - byli piłkarsko drużyną lepszą, jednak gospodarze zasłużyli na brawa za ambicję i nieustępliwość, a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o punkt. Wynik często się zmieniał, a przy większej ostrożności i konsekwencji w grze Gredar mógł schodzić na przerwę co najmniej remisując.

Zaczęło się od bramki goście, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a od 13. min prowadzili. Wydawało się, że uda się ten wynik utrzymać, ale w końcówce I połowy próbkę swoich możliwości dał Pater. W odstępie 60 sekund dwukrotnie trafił do bramki, a podłamani gospodarze jeszcze przed przerwą stracili czwartą bramkę.

Kiedy w 26. min Pater podwyższył na 5-2 wydawało się, że będzie pogrom. Tymczasem Gredar zaczął odrabiać starty.

Po rzucie wolny zza pola karnego bardzo mocno strzelił Raczyński, trafił w rękę obrońcy i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Fabiszewski. Gola kontaktowego zdobył Krawców, który dobił strzał Grochowskiego i dał miejscowym nadzieje na dobry wynik. Brzeżanie poszli za ciosem i dopięli swego po uderzeniu Raczyńskiego.

Niestety, za moment błąd obrońcy wykorzystali goście. Przejęli piłkę i Czech ustalił wynik. Gredar do końca atakował, ale nie zdołał wyrwać rywalom choćby punktu.

Gredar Brzeg - Lex Kancelaria Słomniki 5-6 (2-4)
0-1 Klim - 5., 1-1 Fabiszewski - 7., 2-1 Dykus - 13. 2-2 Pater - 18., 2-3 Pater - 19., 2-4 Wędzony - 20., 2-5 Pater - 26., 3-5 Fabiszewski - 26. (karny), 4-5 Krawców - 30., 5-5 Raczyński - 34., 5-6 Czech - 35.

Gredar: Raczkowski, Kuczyński - Dykus, Ożóg, Fabiszewski, Raczyński - Krawców, Grochowski, Kucharski, Kędra, Fabijaniak, Todic. Trener Mariusz Świtoń.

Lex Kancelaria: Zachariasz - Nocoń, Pater, Czech, Przeniosło - Machlowski, Wędzony, Slęczka, Ząbek, Korzeniowski, Ciałowicz, Klim, Makowski, Łakomy. Trener Kazimierz Śliwiński.

Sędziowali: Henryk Bąk (Katowice), Rafał Ziach (Kraków).