Krapkowice. Dotacja do wymiany pieca.

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Gmina Krapkowice zamierza ubiegać się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020 na projekt związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w naszej gminie.

Mieszkańców, którzy planują w najbliższych dwóch latach wymianę węglowych, indywidualnych źródeł ciepła na ekologiczne, zapraszamy do złożenia deklaracji, w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby deklaracji udziału w projekcie oraz uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania dla gminy Krapkowice. Preferowana będzie wymiana pieców węglowych na ekologiczne, m.in. na ogrzewanie gazowe, wzdłuż projektowanej/budowanej sieci gazowniczej. Dodatkowo wspierane będzie także ogrzewanie w oparciu o OZE (pompy ciepła, fotowoltaika) a także kotły na pelet.

W przypadku pozyskania przez gminę dofinansowania, projekt będzie realizowany od III kwartału 2020 roku do II kwartału 2022 roku.

Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach wydłużył termin składania deklaracji do 31 października 2019 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach, Wydział Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, ul. 3 Maja 21, pok. 18. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 77 44 66 805.

Dodaj ogłoszenie