Łucznictwo. Wiatr i Wojnicka zaliczyli udany start w Pucharze Polski

archery.pl
Maciej Wiatr (z lewej) przegrał w tym sezonie tylko z Rafałem Dobrowolskim. Ostatnie zawody PP juniorek zakończyły się triumfem Aleksandry Wojnickiej (w środku, zdjęcie po prawej). archery.pl
Po przeciętnym występie w mistrzostwach Polski nasi kandydaci do medali Maciej Wiatr i Aleksandra Wojnicka doskonale spisali się w piątej rundzie Pucharu Polski.

Zawodnik Obuwnika Prudnik, który w tegorocznej edycji już dwa razy stawał na podium i raz był czwarty, kolejny sukces zanotował w stawce seniorów w Ścinawce Średniej.

W kolejnych rundach strzelań Wiatr eliminował: Piotra Gołębiewskiego, Daniela Leśniaka, Tomasza Przepiórę i Tomasza Cisa.

W pojedynku o złoto Wiatr minimalnie przegrał z polskim olimpijczykiem Rafałem Dobrowolskim (Stella Kielce). W końcowej klasyfikacji generalnej Dobrowolski wyprzedził Wiatra i innego olimpijczyka Jacka Procia z Legnicy.

Jeszcze lepiej spisała się w Ścinawce juniorka Chrobrego Głuchołazy, która w drodze do finału pokonała Karolinę Kwietniewską, Natalię Szczypkę, Magdalenę Kantorską i wreszcie w decydującym o końcowym sukcesie starciu Joannę Kamińską (Czarna Strzała Bytom).

W "generalce" Wojnicka umocniła się na 3. miejscu zbliżając się do drugiej Katarzyny Anioł (Kmita Zabierzów). Wygrała niepokonana wcześniej Kamińska.

W tej grupie Dominka Idzi zajęła 20. pozycję, Agnieszka Pająk - 25, Katarzyna Kielec - 26, a Alicja Krzyżowska - 29 (wszystkie Obuwnik). Natomiast w stawce juniorów do ćwierćfinału dotarł Oskar Nowak z Chrobrego, który zajął ostatecznie 7. miejsce.

24. był Damian Idzi z Prudnika, 27. Mariusz Mańkiewicz (Chrobry), 31. Grzegorz Kobyliński (Obuwnik), a 34. Michał Kamiński (Obuwnik).

20 miejsce zajął ponadto senior Zbigniew Hirszfeld (Chrobry), a 30. jego kolega Krzysztof Zarusiński. Zawodnicy rywalizowali jednocześnie w V rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski.

W ekstraklasie kobiet prudniczanki zajęły 8. miejsce, a w sezonie 5 z Resovią Rzeszów. Natomiast w I lidze mężczyzn ich koledzy okazali się najlepsi w rundzie, a sezon zakończyli na 3. pozycji.