Opolski Ekspres Dęty znów wyruszył w trasę. Ta podróż była prawdziwą muzyczną ucztą

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Opolski Ekspres Dęty ponownie wyruszył w trasę i w sobotę 11 maja odwiedził kilka stacji nie tylko na Opolszczyźnie. Koncert finałowy odbył przed dworcem kolejowym w Kluczborku.
Opolski Ekspres Dęty ponownie wyruszył w trasę i w sobotę 11 maja odwiedził kilka stacji nie tylko na Opolszczyźnie. Koncert finałowy odbył przed dworcem kolejowym w Kluczborku. Urząd Miejski w Kluczborku
Opolski Ekspres Dęty, czyli niezwykły pociąg, znów zabrał pasażerów w muzyczną podróż nie tylko po Opolszczyźnie. To 12. edycja tego przedsięwzięcia.

W tym roku pociąg wyruszył z dworca Opole Główne a jego trasa wiodła przez Ozimek, Lubliniec (woj. śląskie), Olesno i Kluczbork. W pociągu i na każdej z wyżej wymienionych stacji odbywały się koncerty orkiestry dętej pod batutą Przemysława Ślusarczyka, dyrygenta, pianisty i pomysłodawcy wszystkich dwunastu edycji opolskiego ekspresu dętego.

Ten finałowy, najdłuższy występ, miał miejsce na dworcu w Kluczborku. Mimo deszczu, czasami bardzo intensywnego, publiczność nie zawiodła. Ale w utworach granych przez orkiestrę było tyle energii, że być może nawet widzowie nie czuli, że pada.
Można było usłyszeć utwory jazzowe standardy, popularne przeboje rozrywkowe czy muzykę filmową w niezwykłych aranżacjach. Publiczność była zachwycona.

- Dzięki staraniom gminy Kluczbork uczestnicy wyjazdu oraz mieszkańcy miasta otrzymali materiały promocyjne, a po koncercie dyrygentowi Przemysławowi Ślusarczykowi wręczyliśmy medal 20-lecia Kluczborka w Unii Europejskiej – mówi Grzegorz Błażewski, naczelnik wydziału promocji kluczborskiego magistratu.

Aby wsiąść do tego niezwykłego pociągu trzeba było dostać specjalną bezpłatną wejściówkę, a ponieważ opolski ekspres dęty jest już doskonale znany mieszkańcom województwa, te rozeszły się niemal błyskawicznie. Cóż, tym, którym się nie udało, pozostaje czekać na przyszły rok.

Opolski Ekspres Dęty dotarł do Kluczborka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska