Patryk Radwański z Kluczborka chory na SMA przejdzie terapię genową w USA. Udało się zebrać 9,8 mln złotych na leczenie!

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Patryk Radwański z Kluczborka chory na SMA przejdzie terapię genową w USA! Zbiórka na ratowanie życia 10-miesięcznego chłopczyka zakończyła się sukcesem. W poniedziałek wieczorem zebrano równowartość ponad 2 milionów dolarów potrzebnych na leczenie dziecka. W akcję włączyło się ponad 200 tysięcy osób.

W poniedziałek wieczorem na koncie portalu siepomaga.pl było już 9 803 757,84 zł. Tym samym osiągnięty został cel zbiórki rozpoczętej 3 listopada 2019 roku.

To wspaniała informacja, bo kwesta kończy się 3 marca. Jeszcze wczoraj brakowało około 300 tysięcy na osiągnięcie celu.

Niemożliwe nie istnieje, trzeba tylko o nie powalczyć - mówi Dariusz Radwański, tata Patryka. Nie sposób opisać naszej wdzięczności. Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie osoby, które się zaangażowały w pomoc dla synka, to chyba nie starczyło by nam dnia.

9,8 miliona złotych to równowartość 2,1 milionów dolarów. Tyle potrzeba do leczenia rdzeniowego zaniku mięśni SMA na które cierpi 10-miesięczny chłopczyk. Jego jedyną szansą jest bardzo droga terapia genowa w USA.

Dzieci z tą chorobą umierają przed ukończeniem 2 lat z powodu niewydolności oddechowej. Rodzice wierzą, że leczenie da szansę chłopcu na dalsze życie.

Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie fakt, że akcja charytatywna pod hasłem „PatRyś kontra SMA” rozkręciła się na całą Polskę. W sumie do poniedziałkowego wieczoru na siepomaga.pl w zbiórkę dla Patrysia włączyło się 205 933 osób.

W akcję włączyli się m.in. Anna Lewandowska i Michał Żebrowski.

Mam nadzieję, że będziecie dalej z nami. Postaramy się wrzucać jakieś informacje do dalej, kiedy udajemy się w podróż - poinformowała Monika Radwańska, mama Patryka. - Poinformujemy też, jakie będą rezultaty po leczeniu. Drużyna PatRysia cały czas działa dalej.

Wciąż trwa internetowa zbiórka dla Frania Marcinkowskiego z Namysłowa. Podobnie jak Patryś, on także cierpi na SMA.

W poniedziałek wieczorem na koncie chłopca było 6,6 mln złotych z potrzebnych 9 milionów.

[

](https://www.siepomaga.pl/franio "Siepomaga - zbiórki pieniędzy dla chorych osób")

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska