Przedłużają się prace przy przebudowie wiaduktów i ulic na Pasiece w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Przebudowa ulic na Pasiece w Opolu potrwa dłużej.
Przebudowa ulic na Pasiece w Opolu potrwa dłużej. Robert Lodziński
Firma INTOP, która z ramienia PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowuje wiadukty nad ul. Powstańców Śląskich w Opolu i pobliskie skrzyżowania, poinformowała o przedłużeniu robót do końca kwietnia. Do tego też czasu obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na Pasiece.

Zakres prac

W ramach inwestycji przebudowywane są skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich z Jana Dobrego i 11 Listopada na Pasiece w Opolu oraz ulice. Robotnicy zdjęli bruk, przenoszą wszystkie instalacje, kładą też nowe sieci, trwa budowa kanalizacji burzowej i przepompowni wody deszczowej.

Poszerzany i pogłębiany jest też prześwit pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich. Wcześniej robotnicy zburzyli stare wiadukty kolejowe i w ich miejsce postawili nowe. Wylali też nowe przyczółki. Po zakończeniu prac przejazd pod nim ma odbywać się równocześnie w dwóch kierunkach, powstanie również chodnik. Przypomnijmy, że do tej pory ruch odbywał się tam wahadłowo, a piesi korzystali z wąziutkiego chodnika.

Termin zakończenia prac przedłużony

Pierwotnie termin zakończenia prac zaplanowany był na koniec marca, ale już wcześniej informowaliśmy, że z pewnością uda się go dotrzymać. Firma INTOP, która z ramienia PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowuje wiadukty nad ul. Powstańców Śląskich i pobliskie skrzyżowania, poinformowała właśnie o przedłużeniu robót do końca kwietnia. Do tego też czasu obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na Pasiece.

Część większej inwestycji

Przypomnijmy. Roboty na Pasiece są częścią większej inwestycji, przebudowy opolskiego węzła kolejowego. PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniły tory, trakcję elektryczną i urządzenia bezpieczeństwa ruchu kolejowego na odcinku od stacji Opole Główne do Opola Zachodniego. Wybudowane zostały nowe mosty nad Młynówką, Odrą, Kanałem Ulgi i Suchodołem. Powstały też wiadukty nad ul. Prószkowską i Krapkowicką.

Wiadukt nad ul. Powstańców Śląskich w Opolu

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska